Книгу американського історика про кардинала Йосифа Сліпого презентуватимуть у Львові

БезымянныйУ вівторок, 29 вересня, у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України у Львові (просп. Свободи, 15) відбудеться презентація книги Ярослава Пелікана «Ісповідник між Сходом та Заходом. Портрет українського кардинала Йосифа Сліпого». Початок заходу о 15.00 год.

Книга відомого американського історика Ярослава Пелікана (1923-2006) побачила світ у львівському видавництві «АРТОС» до 70-тої річниці арешту та ув’язнення кардинала Йосифа Сліпого (1892-1984). Видання розповідає історію Патріарха Йосифа Сліпого та Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ).

Зокрема, у першій частині під назвою «Спадщина Патріярха Йосифа» автор з’ясовує місце УГКЦ як Церкви між Сходом і Заходом, яка стала спадкоємицею дискусійної спадщини свв. Кирила і Методія.

У другій частині – «Покликання Патріярха Йосифа» – Ярослав Пелікан змальовує багатогранний образ Ісповідника Віри: томіста, реформатора богословських студій, незвичайного в’язня, митрополита на вигнанні, кардинала і патріярха.

Додамо, що передмову до книги написав Блаженніший Любомир Гузар, який особисто знав Ярослава Пелікана. Книгу доповнено численними унікальними світлинами з архівів Центру студій спадщини Патріярха Йосифа Сліпого, що діє при ТСС А у Філадельфії.

Книгу вже презентували у Києві, а також планують представити громадськості у Тернополі та Івано-Франківську.

Довідка:

Ярослав Пелікан (1923–2006) – президент Американської академії гуманітарних наук, визнаний фахівець у таких розмаїтих галузях, як біблістика, історія богословської думки, мистецтвознавство та літературознавство, дослідження університету.