У Львові відбудеться низка заходів до 130-річчя Патріарха Йосифа (Сліпого). ПРОГРАМА

 

17 лютого 2022 року у Львові спільною молитвою, відкриттям банерної виставки та особливим документально-мистецьким проєктом відзначать 130-ліття від Дня Народження Патріарха Йосифа (Сліпого).

Розпочнеться святковий день з Архиєрейської Божественної Літургії у Архикатедральному Соборі святого Юра у Львові, яку очолить Митрополит Львівський і Архієпископ Львівський Ігор.  Початок о 10:00. Моління присвятять пам.яті Патріарха Йосифа. З 13-ї до 17-ї у Соборі відбуватиметься виконання творів світової та української класики (звучатимуть твори європейських та українських композиторів). Музика лунатиме у виконанні артистів Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”,

О  12:00 за адресою вул. Коперника, 34 біля меморіальної дошки Патріарха Йосифа Сліпого звершать молитву і відбудуться урочистості.

О 13:00 біля Львівської міської ради (площа Ринок,1) відкриють банерну виставку. У експозиції, підготованої Інститутом історії Церкви УКУ, на основі “Споминів” і “Завіщання” Патріарха Йосифа Сліпого представлено основні етапи його життя та діяльності: родинне середовище і навчання, провід Духовною семінарією та заснування Богословської академії у Львові, переслідування радянською владою та  перебування в радянській неволі, обставини звільнення з ув’язнення та переїзд до Рима. Завдяки опублікованим архівним фото і документам відображено його участь у засіданнях Другого Ватиканського собору та міжнародні контакти. Виставка висвітлює працю Блаженнішого Йосифа над розвитком духовного й культурно-освітнього життя українців у світі: створення Українського Католицького Університету в Римі, будівництво Собору Святої Софії, його численні подорожі для згуртування та підтримки “в розсіянні сущих”, а також засвідчує його велику віру й титанічні зусилля, спрямовані на відродження Церкви на рідних землях і здобуття державної незалежності України. 

О 15:00 у фоє Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика відкриють мистецько-документальний проєкт “Молитва до митрополита. Сліпий”. Вхід на відкриття лише за запрошеннями через обмежену кількість учасників, зумовлену обставинами пандемії COVID-19. Пряму трансляцію із події вестиме інтернет-портал “Духовна велич Львова”. Експозиція діятиме до 10 березня. 

Основою проєкту є виставка мистецьких творів, що створювалися художниками з різних регіонів України протягом останніх двох років, дотичних до теми життя Патріарха Йосифа. У створенні колекції взяли участь такі митці, як Оксана Романів-Тріска, Олександр Охапкін, Віталій Гайдар, Мирон Катаран, Вікторія Шатковська, Святослав Владика, Люба Лебідь-Коровай, Марія Мартиненко-Гупало, Ольга Федорук, Оксана Андрущенко, Орест Гнатів, Уляна Креховець, Іванка Крип’якевич-Димид, Уляна Слюсар, Леся Безніско.

Також до колекції було долучено зібрані і подаровані твори: Аскольда Стернюка, Василя Лопати, Івана Крислача, Романа Хоркавого, Євгена Безніска. Авторка та організаторка проєкту “Молитва до митрополита. Сліпий” Олена Білоус.

Цього ж дня ввечері у Львівській Опері відбудеться урочиста академія “Великого бажайте”, присвячена 130-річчю Патріарха Йосифа Сліпого та 20-тій річниці єпископської хіротонії Архієпископа і Митрополита Львівського УГКЦ Високопреосвященного Владики Ігоря. Вхід на захід лише за запрошеннями. Подія відбудеться за обмеженої кількості людей у зв’язку із загрозою поширення COVID-19.