У Львові вшанують пам’ять Праведника народів світу владики Никанора (Дейнеги)

У Львові відбудеться вечір пам’яті Преосвященного владики Никанора (Дейнеги) – єпископа Української Греко-Католицької Церкви, архимандрита Святоуспенської Унівської Лаври Студійського Уставу, Праведника народів світу.

ГО «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков» та Святомихайлівський монастир Студійського Уставу запрошують на зустріч, приурочену 40-літтю відходу владики Никанора до вічності.

Вечір відбудеться цієї неділі, 6 листопада 2022 року, у храмі святого Архистратига Михаїла УГКЦ (м. Львів, вул. Винниченка, 22).

Початок о 18:00

У програмі заходу – вступне слово ієрм. Аліпія (Федуна), настоятеля Святомихайлівського монастиря, та свідчення про владику Никанора ієрм. Петра (Гладія). 

Лекцію «Владика Никанор – рятівник, в’язень, єпископ» для учасників заходу прочитає д-р Юрій Скіра, директор ГО «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков».

«Владика Никанор (Дейнега) – це надзвичайна постать нашої Церкви», – зазначив у коментарі «Духовній величі Львова» д-р Юрій Скіра. «Це був єпископ нашої Церкви у підпіллі; це в’язень тюрми на Лонцького протягом німецької окупації; і це була людина, яка рятувала єврейських дітей та євреїв під час Голокосту і за це держава Ізраїль його вшанувала званням Праведника народів світу». 

Листопад дуже багатий на пам’ятні дати, зауважує Юрій Скіра. Першого листопада вшановують роковини відходу до вічності Праведного Митрополита Андрея, а 8 листопада 1982 року – дата смерті владики Никанора (Дейнеги), тому захід, який ініціював Святомихайлівський монастир, стане нагодою вшанувати його пам’ять і дізнатися про надзвичайно цікавий життєвий шлях. 

Завершить вечір виступ молодіжного хору «Аксіос» храму святого Архистратига Михаїла

ГО «Центр дослідження історії Східних Католицьких Церков» – організація, яка ставить собі за мету налагоджувати контакти між дослідниками, істориками, що займаються Східними Католицькими Церквами, поглиблювати взаємодію між ними.