У Львові завершився Тиждень католицького шкільництва

FullSizeRender-1Уже третій рік поспіль в Україні проводиться Тиждень католицького шкільництва. Цього року він тривав з 15 по 21 квітня під гаслом «Сім’я – оселя Божої благодаті».

Мета заходу – розкрити місію, особливості та завдання, які стоять перед католицькою школою у сучасному світі. Особлива форма служіння у сфері християнського виховання – це родинні доми, у котрих виховуються та навчаються діти, які колись були сиротами, а зараз зростають у щасливих родинах. (Загалом ці починання покликані розкрити багаті юні таланти, водночас виявляючи рівень самого навчального закладу, де учні мали нагоду отримати автентичний розвиток. Для батьків це привід застановитися над роллю справжнього виховання у школі, зрозуміти необхідність реформ та осмислити перспективи розвитку освітньої сфери).

Під час Тижня католицького шкільництва проводили безліч конкурсів на тему Родини, а також змагання зі знання Біблії та декламування, вокальні й танцювальні виступи. Переможці у номінації «Знавці Біблії» були відзначені почесними грамотами, які вручив Владика Венедикт (Алексійчук). А кращі учасники мистецьких конкурсів візьмуть участь у майбутніх фестивалях дитячої творчості.

«Місією християнського виховання є формування молодої особистості, яка в своєму житті керується християнськими цінностями, є компетентною, відповідальною і готовою до сповнення функції лідера. Цю місію прагнуть реалізувати через християнське виховання, молитву, сповідь і Божественну Літургію, ґрунтовну гуманітарну освіту, приклад вчителів, духівників, виняткову увагу до всебічного розвитку кожного людини, сучасні методи заохочення, співпрацю з батьками та іншими католицькими школами України і Європи» – зазначають організатори.

FullSizeRenderТривав Всеукраїнський Тиждень католицького шкільництва під егідою Церкви, зокрема голів єпархіальних Комісій УГКЦ у справах освіти та виховання, за сприяння директорів католицьких шкіл та шкіл християнського спрямування, завідувачами садочків, зокрема у навчальних закладах Львова та області: Школа-гімназія «Шептицьких», Авторська школа «Тривіта», Школа св. Софії, садочок св. Миколая, захоронка св. Йосифа в місті Стрий, благодійний дитячий садок «Ангелятко» м. Дрогобич, дитячий садок ім. отця Кирила Селецького в селі Потелич Жовівського району, ДРЦ «Діти світла», Школа імені св. Бориса і Гліба в селі Бортники Жидачівського р-ну, Навчальний Центр ім. Івана Боско.

«Школи, які працюють на фундаменті християнських цінностей, під духовним проводом Церкви, є незамінним джерелом служіння учням, батькам і цілому українському народові. Вони є своєрідною освітньою базою, на якій розробляються й реалізуються нові форми і методи навчання та виховання на ґрунті тисячолітнього досвіду просвітницької діяльності Церкви в Україні й сучасних навичок європейських католицьких закладів. Водночас Церква прагне допомогти батькам реалізувати своє законне право – надати їхнім дітям якісну, інноваційну освіту та глибоке моральне виховання» – зазначено у зверненні Синоду єпископів УГКЦ до місцевих влад.