У Ватикані триває прощання із Папою Венедиктом XVI

Із ранку понеділка, 2 січня 2023 року, тіло Папи-емерита Венедикта XVI перебуває у базиліці святого Петра у Ватикані, де вірні можуть віддати останню шану та молитву за його упокій. Про це повідомляє Vatican News.

Після відходу до вічності 31 грудня 2022 року тіло покійного Почесного Папи було покладено у каплиці монастиря Mater Ecclesiae, де Венедикт XVI прожив останні роки свого життя після складення повноважень. Тут попрощатися із ним могли найближчі родичі, друзі та співрацівники.

Зранку в понеділок тіло було перенесено до базиліки святого Петра, де вже з дев’ятої ранку сформувалася довга черга вірних – духовенства, богопосвячених осіб, мирян – які хочуть попрощатися із Папою-емеритом.

Тіло Почесного Папи одягнене в традиційні червоні літургійні ризи з митрою, але без паллія, символу юрисдикції, який зазвичай не використовується для прелата-емерита.

Прощання з Венедиктом XVI триватиме три дні – до четверга його тіло перебуватиме в базиліці святого Петра, де вірні зможуть скласти шану і молитву з 9:00 до 19:00 у понеділок та з 7:00 до 19:00 у вівторок і середу.

У четвер, 5 січня, відбудеться похорон, який звершить Папа Римський Франциск. Він стане першим Папою в сучасній історії, що очолить похорон свого попередника. Заупокійна меса має відбутися у четвер вранці на площі святого Петра о 9:30 за римським часом. Відповідно до побажань покійного Папи-емерита, похорон і супутні обряди й церемонії відзначатимуться тією ж простотою, яка характеризувала життя цього «покірного слуги у Господньому винограднику».

Як зазначає сайт Римсько-католицької церкви в Україні, за приблизними підрахунками, долучитися до похоронної церемонії зможе 50-60 тисяч осіб. Візьмуть участь у похороні і єпископи з України, зокрема єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ Ян Собіло та Митрополит Львівський архиєпископ Мечислав Мокшицький, який був другим особистим секретарем Венедикта XVI.