УГКЦ закликає вірних дізнаватися про подвижників Церкви та збирати свідчення про сучасних святих

7 лютого 2023 року опубліковано Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ. Ним усіх вірних закликають дізнаватися про подвижників УГК, а також повідомляти свідчення про них. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Особливу увагу до цього питання єпископи закликають звернути з нагоди 1035-річчя Хрещення Русі, що святкуватимуть цьогоріч, а також з огляду на те, що у 2023 році сповнюється 65 років від початку канонічного процесу беатифікації Митрополита Андрея (Шептицького), який кілька років тому отримав титул «праведний». Це – добра нагода не лише до пізнання історії Церкви, а й до визначення наших сучасників, що засвідчили своїм життям справжню святість.

«Маючи дуже багато подвижників духовного життя, ми, на жаль, мало знаємо про них і зрідка звертаємося за їхнім молитовним заступництвом», – зазначають у Зверненні. «Тому закликаємо всіх пізнавати невідомі й маловідомі сторінки “Житій святих” нашої Церкви. Особливо просимо звертатися із проханням про молитовне заступництво до тих, хто живе в нашій памʼяті, хто відійшов у вічність недавно, кого знали ми самі чи наші родичі або друзі. Згадуйте і розповідайте про духовні подвиги цих добрих і взірцевих християн… Складайте свідчення про приклади плодів такого молитовного заступництва, яких удостоїлися ви або ваші родичі чи друзі».

Єпископи Синоду наголосили: українські святі творили подвиги, молилися за наш народ, за його утвердження у Христовій вірі, тому необхідно зробити посильний внесок у те, щоб вони офіційно, згідно з канонічною процедурою, були прилучені до лику святих Христової Церкви. З цією метою просять передавати письмові чи усні свідчення про українських духовних подвижників, мучеників та ісповідників до Постуляційного центру беатифікації і канонізації святих Української Греко-Католицької Церкви чи до його представництв у наших єпархіях та екзархатах.

«Споглядаючи приклад життя подвижників віри нашого народу, зростаймо у вірності Христовому Євангелію і осягаймо святість, до якої нас кличе Господь. Дізнаваймося про них, вшановуймо їх, молімося до них, наслідуймо їх у наш непростий час війни, щоб, як і вони, гідно та правильно звершити й нашу мандрівку земного життя і вдостоїтися вінців святості в Небесному Царстві!» – підкреслили у Зверненні.

Релігійна організація Місія «Постуляційний центр беатифікацій та канонізацій святих УГКЦ» створена Декретом Глави УГКЦ на підставі рішення Синоду єпископів УГКЦ від 16–31 травня 1992 року. Метою діяльності Місії є допомагати Патріарху УГКЦ та місцевим ієрархам у проведенні процесів беатифікації і канонізації Святих УГКЦ та сприяти налагодженню сосунків з єпископами у справі беатифікації і канонізації Святих УГКЦ. Очолює місію ієрм. Полікарп (Марцелюк), ЧСВВ.

До слова, львів’яни можуть відвідати Постуляційний центр особисто – він діє за адресою: м. Львів, пл. Соборна, 3А. Звертатися запрошують усіх, хто особисто знав Слуг Божих чи чув розповіді очевидців про їхні чесноти, приклад життя, мученицьку смерть або ж кому відомо про отримані ласки чи оздоровлення за їхнім  заступництвом.

Контактувати можна за телефоном +380 962765508, +380 (32) 235-46-89 або адресами електронної пошти postulacia@gmail.commissiopc@gmail.com

Сайти: missiopc.blogspot.com www.missiopc.org.ua

Щодо постаті Митрополита Андрея, то кожен львів’янин має нагоду долучитися до його беатифікаційного процесу, відвідавши гріб Праведного в крипті Архикатедрального Собору святого Юра (м. Львів, пл. св. Юра, 5) і залишивши власне свідчення або молитовне прохання у спеціальній книзі.