В Соборі святого Юра пам’ять Блаженнішого Любомира вшанували унікальним духовним вечором

У свято Стрітення Господнього, 15 лютого 2023 року, в Архикатедральному Соборі святого Юра молитовним вечором вшанували памʼять Блаженнішого Патріарха Любомира з нагоди 90-ліття з його уродин.
 
Ювілей свого видатного очільника Українська греко-католицька церква святкуватиме вже 26 лютого. З цієї нагоди Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні на Дев’яносто третій сесії ухвалив постанову встановити в УГКЦ в Україні 2023 рік Роком патріарха Любомира Гузара. Тож Архикатедральний Собор УГКЦ, що тісно пов’язаний із постаттю Патріарха, розпочав святкування особливим духовним концертом.
 
 
У програмі вечора прозвучали духовне слово про Блаженнішого Любомира від о. Павла Дроздяка, сотрудника Собору, капелана ЛМР, та давні духовні наспіви у виконанні Наталії Половинки, Юлії Тарасович та Марії Кміть, учасників львівського Театрального центру «Слово і голос / Word and voice». Вечір відбувся у форматі проєкту ROZКОЛЯДА, в якому співці «Слова і голосу» виконували найдавніші коляди з цілої України та давні духовні напіви Різдва і Богоявлення з рукописів та стародруків. Учасники присвятили вечір молитві за Перемогу і постаті Патріарха водносчас.
 
Захід відбувся за ініціативи митрофорного протоієрея Романа Кравчика, адміністратора Собору. У подячному слові на завершення вечора він зазначив, що Блаженніший Любомир у свій час любив слухати спів п. Наталії Половинки — тому символічно, що під час духовного вечора прозвучав один із улюблених піснеспівів Патріарха ЛЮБОМИРА «Тебе, Бога, хвалимо…»