Відмовилась від акторської кар’єри, алкоголю та вечірок і пішла у монастир. Історія с. Клер Крокет, яка вразила світ

 

З нагоди Дня богопосвяченого життя у Католицькій Церкві, ділимось історією монахині, яка покинула  акторську кар’єру і пішла в монастир. А після своєї трагічної смерті  вона стала прикладом, який надихне інших навернутися і прийняти духовне життя. 

Ще підлітком Клер Крокет мала хист до музики та кіно і мріяла про Голлівуд. Вже у 15 років вона вела молодіжну телевізійну програму, а через два роки її помітив американський телеканал Nickelodeon. Відтак дівчина поступово почала зніматися у фільмах і була за крок до своєї великої мрії – стати світовою кінозіркою. 

Попри те, що дівчина росла у католицькій сім’ї, Клер жила не духовним життям. Дівчина доволі рано почала курити, зустрічатися з хлопцями та відвідувати вечірки,  а також вживати алкоголь та наркотики. Якось дівчина  отримала запрошення від подруги на поїздку до Іспанії. Клер очікувала на відпочинок з вечірками та алкоголем, та насправді вона вирушала у паломницьку подорож. У перші дні Страсного тижня дівчина курила та засмагала на пляжі. Але її таки вмовили зайти до каплиці на Страсну пятницю, де разом зі всіма вірними приєдналася до молитви, що пізніше змінить її життя. Однак вдома дівчина знову повернулася до свого звичного життя. 

На одній із вечірок дівчина перебрала з алкоголем і звідкись почула слова: «Чому ти продовжуєш робити мені боляче?» Божа присутність була настільки сильною, що вона не могла ігнорувати це. Дівчина відчула порожнечу і зрозуміла, що її життя не має сенсу без Ісуса Христа. А вже 11 серпня 2001 року вона віддала своє життя Богу як кандидатка в  сестер-служебниць. Клер довелось боротися з багатьма труднощами, зокрема і спокусами. У неї були нав’язливі думки повернути все назад, але знала – вона вже знайшла найбільшу любов свого життя. 

У монастирі після перших обітів сестра Клер працювала з дівчатами, які приходили із сімей у скрутному становищі. Дівчина виявляла велику любов до молоді та дітей, тому вона навчала їх і Божої любові, тим самим допомагала їм загоїти внутрішні рани. Свої вічні обіти сестра Клер отримала 2010 року, після цього її відправили до спільноти, яку відкривали Сестри-служебниці Дому Матері у Валенсії, що в Іспанії, а пізніше вона часто змінюватиме місце служіння, у різних кутках світу. 

Свою місію сестра Клер виконувала також в Еквадорі, де вона реалізувала свій потенціал євангелізації. Вона працювала в дуже бідних районах, а місцевий клімат, умови  та хвороби виснажували монахиню. Попри те, сестра Клер продовжувала свою працю заради людей. Навіть у критичні погодні умови, жінка відвідувала бідні родини у далеких сільських місцевостях, щоб допомогти їм із харчами та ліками. 

 Усі пам’ятають сестру Клер з гітарою в руці –  її “компаньйонкою” в євангелізації. Співсестри і люди, які знають монахиню,  згадують її спів аж до втрати голосу. Вона продовжувала співати, попри спеку, втому та мігрень. Однак чим більше метушні з’являлося в житті сестри Клер, тим більше вона потребувала зустрічі з Господом наодинці. 

В Еквадорі 2016 року квітневого дня пройшов сильний землетрус, який зруйнував будинок, де перебувала сестра Клер. Тоді монахині було всього 33 роки. Небагатьом вдалось вижити. Але очевидці згадують, що того ж самого дня під час обіду монахиня говорила про смерть і запевняла, що  не боїться померти, якщо потрапить до Того, з ким прагнула бути все життя. Історія монахині розчулила багатьох людей, які надихнулися також прийняти Святі Таїнства і жити у вірі. 

 

За матеріалами Sister Clare and compamions 

Фото зі сайту, автор Hogar de la Madre