Відвідувачі музею блаж. Василя Величковського можуть отримати унікальний подарунок

Лімітовану версію образків на відзначення 100-ліття священства блаженного священномученика Василя Величковського надрукували за ініціативи працівників квартири-музею цього ісповідника віри у Львові.

Про це сайту «Духовна велич Львова» розповів хранитель музею Тарас Гуль.

Особливість ювілейної пам’ятки полягає в тому, що вона є реплікою приміційного образка Василя Величковського столітньої давності. З лицевої сторони на образку зображена Богородиця та напис нідерландською мовою, з іншої — текст українською та пам’ятний напис.

У музеї зберігається оригінал столітнього образка, який був випадково віднайдений перед відкриттям квартири-музею, коли в монастирі редемптористів на Голоско перебирали книги з бібліотеки блаженного Василія.

Оригінальний образок на згадку про першу Службу Божу, яку відправив о.  Василь Всеволод Величковський ЗНІ. Фото: Андрій Толстой

«Спочатку ми хотіли повністю перекласти тексти образка українською, але потім зійшлися на тому, щоби все ж таки залишити напис голландською мовою, а на зворотному боці його перекласти», — розповів Тарас Гуль.

За його словами, працівникам музею поки що невідомо, чому саме цей образок обрав 100 років тому Василь Величковський на пам’ять про свої священничі свячення, і чому напис на ньому «голландською мовою». Можна лише припускати, що це пов’язано з тим, що в Україну Згромадження редемптористів прийшло саме з Бельгії, яка розташована поруч з Голландією, а сам образок припав до серця майбутньому блаженному.

«Редемптористи є одними з тих, хто знають багато мов. Владика Василій знав шість мов. Тому для них це не було чимось незвичним», —  зазначив Тарас Гуль. «Те, що напис на образку саме голландською мовою, ми дізналися відносно недавно і випадково завдяки нашому відвідувачу, який був особливо допитливий і використав для цього “гугл”. Також ми вже знаємо, що зображення Богородиці на цьому образку є фрагментом з ікони Благовіщення».

За його словами, отримати цей особливий образок може кожен, хто відвідає квартиру-музей владики Величковського, поки вони є в наявності.  

Прочани з Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі львівської парафії Різдва Івана Хрестителя в квартирі-музеї блаженного владики Василя Величковського отримали пам’ятний образок одними з перших. Фото: Лідія Гривна

Одними з перших отримали пам’ятні образки учасники прощі, присвяченої 100-річчю священства блаж. Василія Величковського, зі спільноти Архибратства Матері Божої Неустанної Помочі парафії Різдва Івана Хрестителя у Львові. Про цю прощу розповіла на своїй сторінці у Facebook працівниця музею Лідія Гривна.  

Нагадаємо, що Василій Величковський отримав Тайну Священства 9 жовтня 1925 року з рук владики Йосифа Боцяна, єпископа Луцького і Острозького, на свято переставлення святого Йоана Богослова, в церкві монастиря редемптористів на Збоїськах. Новопоставленому отцю на той час було 22 роки.

Більше про покликання майбутнього блаженного до богопосвяченого життя читайте в матеріалі: «Випадкова» дорога в монастир: як Господь відкрив Василію Величковському його покликання.

Зображення: фейсбук-сторінка Квартира-музей бл. Василія Величковського

Також читайте: Божа «спецоперація»: як Василій Величковський став єпископом підпільної Церкви

Хранитель музею блаж. Василія (Величковського): «Я мовчав про це 10 років, більше не можу»

Олег і Тетяна Чихарівські: «Господь сказав: зроби щось, щоби церква була кращою»