Владика Венедикт: «Ділімося Богом з кожною людиною, яку Він ставить на моїй життєвій дорозі»

Слава Ісусу Христу! Ми часто шукаємо, що має бути найголовніше у християнстві. Я для себе все більше і більше розумію, що найголовніше у християнстві – це явління християнства. А що значить явління християнства? Це явління Бога. А що є явління Бога? Це явління любові. Тому у нашому християнському житті найбільше явління – це явління любові.

Іван Богослов каже: «Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі» (1 Ів.4,16). Де люди досвідчують Бога? Де досвідчують цю любов? Бо ніхто не бачить Бога, але бачать людей, які являють цього Бога. Тому на кожному з нас лежить ця відповідальність – являти Бога у тих обставинах, де Він нас ставить. Нам завжди здається, що якісь інші обставини були би кращими, де я можу являти, свідчити цього Бога. Ні. Там, де я тепер є в цю мить і в цих обставинах. Бог дає мені цю чи іншу людину, яка може для мене болюча, прикра, складна. Але Бог дає мені, щоб я являв і свідчив її любов. Це не є просто. Легко любити того, хто любить нас, хто відповідає взаємністю.

Але в чому феномен Господа? Бог любить нас так, просто любить. Тому з однієї сторони ми досвідчимо цю Божу любов, що Бог не узалежнюється від наших гріхів чи від наших здобутків. Він любить. Він не перестає любити. Він уже полюбив через своє розп’яття і Воскресіння. Він ніколи не перестає нас любити, довіряти нам, бути певним в нас. І коли ми самі досвідчимо це, усвідомимо це, переживемо, тоді зуміємо те, що досвідчили, передавати іншим. Бог є любов. Досвідчуємо цю любов. Ділімося цією любов’ю, цим Богом з кожною людиною, яку Він ставить на моїй життєвій дорозі.

Владика Венедикт, єпископ Єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у м. Чикаго

За матеріалами відеоблогу на Youtube-каналі Bishop Benedict St. Nicholas UGC Eparchy