Волонтери Центру Студентського Капеланства ЛА УГКЦ вдев’яте відвідали з колядою Схід України

Волонтерський простір DoBro здійснив різдвяну поїздку на Схід України. Про це спільнота розповіла на своїй фейсбук-сторінці.
 
Цьогоріч Волонтерський простір DoBro, який діє при Центрі Студентського Капеланства ЛА УГКЦ, у дорозі супроводжували духівник спільноти отець Мар’ян Мисяковський та владика Максим, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ, з яким спільнота подорожувала з вертепом ще в перші роки війни на Сході України. Цьогорічна подорож стала вже дев’ятою. Особливо цінною вона є як спосіб підтримати військовослужбовців та місцевих жителів, зокрема серед теперішніх викликів та обставин повномасштабного воєнного зіткнення.
 
«Повертаючись додому ми і самі не вірили, що вкотре подолали цей шлях, особливо в часі повномасштабної війни на нашій рідній землі. Що ми вкотре відвідали добрих друзів і знайомих, священників і їхні парафії, дітей, для яких проводили табори, а також військових», – зазначили волонтери.
 

П’ятиденна різдвяна поїздка розпочалась із Києва, де в ораторії Салезіян Святого Івана Боско УГКЦ волонтери відсвяткували Святвечір, а відтак вирушили на Харківщину, де молилися Божественну Літургію празника Різдва Христового та побували у монастирі Згромадження сестер святого Йосифа в Харкові.

Відтак колядники мандрували Донеччиною – відвідали Новодонецьке, Мирногоград, Констянтинівку – та завершили поїздку у Запоріжжі в гостях у владики Степана, Екзарха Донецького УГКЦ. У Донецькому екзархаті відвідали храм Преображення Господнього у Новодонецькому, Парафію Святих верховних апостолів Петра і Павла у Мирнограді, а також парафію Матері Божої Неустанної Помочі і храм св. Володимира у Запоріжжі.

Дев’ята поїздка на Схід України стала можливою за підтримки жертводавців, а також місцевих мешканців, які подбали про проживання колядників під час подорожі. 

Волонтерський простір DoBro діє при Центрі Студентського Капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ з березня 2016 р.
Духівник простору – о. Мар’ян Мисяковський.
 
Основна мета проєкту – праця на сході України, а з початком повномасштабної війни також і допомога ВПО та активне волонтерство у Львові.
 
Цілі і завдання:
– Допомога військовим, сім’ям в тяжких життєвих обставинах, сиротам, дітям.
До 2022 року – Львівщина і Донеччина: Костянтинівка, Мирноград, Торецьк, Новодонецьк, Красногорівка тощо.
– З 2022 року – проведення таборів для дітей на деокупованих територіях – Київщина, Чернігів, допомога священникам УГКЦ.
– У партнерстві з іншими організаціями допомога ВПО