Єпископ Станіслав (Широкорадюк): «Там де немає зрілого християнства процвітають ось такі речі»

Ординарій Одесько-Симферопольської дієцезії РКЦ єпископ Станіслав Широкорадюк прокоментував нагородження спікером Верховної Ради України Русланом Стефанчуком  мага-таролога Веліара (справженє ім’я Богдан Оріщенко) відзнакою «Гордість та слава України».

Зробив він це у програмі «Резонанс» на Радіо Марія Україна.

Ведучий Іваницький Сергій нагадав владиці Широкорадюку його “пророчі” слова перед останніми президентськими виборами. Тоді єпископ сказав наступне: «Я знаю і говорю дуже відповідально, що кілька політиків, які рвуться на крісло Президента, наймають професійних шаманів і чаклунів». Ведучий запитав владику звідки він має таку інформацію та попросив прокоментувати нещодавнє «нагородження спікером Верховної Ради України мага-таролога Веліара».

Фото: Фейсбук-сторінка “Маг Велиар”

«Єдине, що я не хочу говорити, імена. А звідки я знаю? Бо й мені пропонували: “У вас є якась там служба, чорна меса?”. Приходили посланці і питали. Людина, яка рветься до влади за будь-яку ціну не має жодної міри — вона готова будь з ким робити будь-які пакти і контракти, щоб прийти до влади. Це така, знаєте, безвідповідальна людина, яка нічого немає спільного з християнством, хоче тільки до влади. Таких дуже багато, на жаль», — відповів владика Станіслав Широкорадюк.

Щодо новини про нагородження мага, він відзначив: «те, що ми почули про нагороди, то це люди далекі від віри, далекі від християнства». «Я не знаю, хто за цим стоїть, але це якась така диверсія, щоб посміятися над Україною та українською владою. Це просто антиукраїнська діяльність, я навіть не кажу антихристиянська. Мовляв, подивіться, що вони роблять, в кого вони вірять, кого вони нагороджують. Хтось за цим такий стоїть, що дуже вдало вміє посміятися над Україною».

Єпископ переконаний, такі нагородження «це насмішка над християнством і насмішка, навіть, над нашою владою». «А те що вони наймали, що сиділи цілі групи тих магів під час виборів, то всі це знають. І політики це деякі знають. Просто про це не говорять, бо їм встидно, бо на цьому тільки ті маги й заробили. Бо то повна брехня, що воно щось там допоможе. Бо ще є Бог, і Бог має свої плани. Але ось ці маги, шамани вміють внушати (навіювати, ред.). Вони так вміють внушати, так вміють розказати, що він насправді зробить чудо. Деякі чудеса і роблять, щось може вдатися, бо існує Бог, який допомагає нам благодаттю, але існує і диявол зі своїми штучками, так скажім. І він теж діє своїми штучками. І християнин повинен це знати».

Фото: Фейсбук-сторінка “Маг Велиар”

Разом з тим єпископ закликає дивитися на цю проблему ширше.

«І тому для нас, з одного боку, дійсно стидно це чути, і якось неприємно, що ніби люди признаються до християнства, а таким займаються. А з другої сторони це дуже величезна пересторога для кожного з нас, тому що і в нашій практиці життєвій дуже багато люди застосовують різних забобонів, різних магічних своїх переконань… По селах що робиться. Як люди там стараються… Я не буду вчити, що роблять, не буду розказувати, але дуже багато цього є», — говорить владика Станіслав Широкорадюк.  

Причиною мракобісся він вважає відсутність зрілого християнства.

«Там де немає зрілого християнства, там процвітають ось такі речі. Чомусь в Польщі ніхто не наймає магів – і вибори були, і боротьба була не на жарти. Чомусь там об’єднувались в молитві, по всіх костьолах молилися, адорація, просили Бога, щоб були щасливі вибори, згідно з волею Божою. Цілий народ. Тому що там зріле християнство, католицька віра на високому рівні, і Церква заохотила людей, що треба робити. Я не чув, щоб в Польщі чи інших державах дозволяли собі ангажувати таких людей, а потім нагороджувати», — каже він.

Ведучий програми вирішив ще раз уточнити та запитав: «Тобто, до Вас підходили політики і просили, щоб Ви відправили чорну месу, це так виглядало?»

«Так, так. Якось чули вони, що таке щось є. Я їм сказав, що то їхні видумки. Немає у нас чорної меси, у нас тільки білі меси. І ми правимо Служби Божі на честь Господа. І коли молимось за щасливі вибори, то завжди добавляємо: згідно з волі Божої. Може хтось і брав гроші за молитву перед виборами, я не знаю, я не брав».

Також читайте: Світ окультизму

Раніше ворожила на картах, сьогодні просить вибачення у Бога та колишніх клієнтів