З нагоди Дня богопосвяченого життя львівські Альбертинки відновили свої монаші обіти

У 125-ту річницю початку монашого служіння бл. Бернардини Яблонської її учениці сестри Альбертинки – Ієроніма, Радослава і Доротея – відновили свої монаші обіти в костелі св. Йоана Павла ІІ у Львові.
 
Символічно, що поки сестри читали молитву про відданість служінню Божому для найбідніших, біля них стояла ромська мати з кількаденним сином Григорієм, яка походить із повністю зруйнованого міста Бахмут у Донецькій області, а зараз проживає в домі св. Йоана Павла ІІ.
 
Сестри Альбертинки у Львові будують дім для бездомних жінок. Вони служать на кухні Карітасу для бідних, шукають бідних на вулицях, відвідують людей у їхніх домівках. З початку війни вони допомогли великій кількості  людей, які вимушено покинули свої домівки через війну. Коли тисячі людей прибували на вокзал, сестри роздавали їм їжу та допомогли знайти притулок. У парафії св. Йоана Павла ІІ, у Львові живуть біженці, тому цей храм став місцем відновлення обітів.
 
Сестра Ієроніма представила історію Сестер Альбертинок у Львові, починаючи з 1892 року, та місію їхнього покликання.
 

Блаженна Бернардина Яблонська зустріла св. Альберта та його братів і була у захваті від їхнього служіння бідним. Вона пішла його францисканським шляхом, прийняла габіт і закінчила новіціат. У 1888 році вона почала своє служіння в будинку, яким керували монахині-альбертинки. Вона була першим генерал-начальником і однією з головних спадкоємиць його ідей і місії.

Повідомив о. Гжегож Драус

Фото: Анастасія Трофимчук,
Оксана Кунтій-Гніздець