«Закликаємо підтримувати одні одних та допомагати знаходити правду у власному серці» – звернення єпископів Львівщини до краян

Рада єпископів Львівщини видала спільне звернення до краян з приводу ситуації в Україні та позитивного впливу Церков на суспільний мир і злагоду.

«У ці нелегкі дні наша країна перебуває в небувалій небезпеці. Війна, яку ми досвідчуємо – злочин проти життя, бо приносить із собою страждання і смерть, горе та несправедливість. Україна, втомлена випробуваннями останнього року, залишається нескореною у своїй вірі та завзятому прагненні волі» – йдеться у зверненні.

Владики наголошують на потребі подолання людського страху і осягнення страху Божого та застерігають від небезпеки байдужості до загибелі захисників.

«У вирі новин ми не маємо права буденно звикнути до нових вісток про смерть чи каліцтва наших військовослужбовців та добровольців – а війна забирає найкращих, не можемо охолонути у співчутті до страждань поранених, болю їх рідних, горя вдів і сиріт!» – зазначають священнослужителі.

Крім того, єпископи закликають «продовжувати молитовне єднання, по можливості звершувати свої духовні подвиги із тілесними обмеженнями заради того, щоб мир запанував найперше у нашому серці, адже досягнення миру – це також боротьба за життя».

«Закликаємо підтримувати одні одних, допомагати знаходити правду у власному серці, побачити в необхідності – єдність, у сумніві – свободу, в усьому – любов, бо Мир – це дар Божий. Мир є ділом справедливості й плодом любові» – зазначається у зверненні.

Також владики висловлюють співчуття родичам і друзям невинно убієнних та запевняють, що «лише об’єднавши зусилля, подолаємо агресію й лють заради гідності та тих моральних цінностей, які є фундаментом нашого спільного непереможного майбутнього».

Звернення владик буде зачитане у всіх храмах Львівщини в неділю 1 лютого.

Повний текст звернення