Онлайн-курс із вивчення Нового Завіту розпочав у соцмережі YouTube знаний львівський священник Михайло Сивак. На його ютуб-каналі вже з’явились два уроки, один із яких присвячений географічному опису Святої Землі, а другий — політичному та релігійному стану справ у часи Ісуса Христа.
О. Михайло Сивак несе служіння ключаря Свято-Покровського кафедрального собору у Львові та проректора Львівської православної богословської академії ПЦУ.
У коментарі сайту «Духовна велич Львова» священник розповів про несподівану причину такої ініціативи.
«Виникла вона так: нещодавно була заснована вайбер-група “Матінки ПЦУ”. Одна із її засновниць, Марія Сидір – парафіянка нашого собору. Це жіночий рух, який має за мету об’єднати дружин священників Православної церкви України. І якраз Марія Сидір, яка займається тим питанням, вважає, що, окрім різних ініціатив, матінкам треба вивчати Святе Письмо. Тому вона запропонувала вивчати Священне Писання Старого і Нового Завіту. Для цього вона запросила викладача зі Старого Завіту — о. Павла Давиденка, який є кліриком Свято-Воскресенського Ново-Афонського монастиря у Львові, і мене — викладача Нового Завіту».
На теперішній час в онлайн-режимі на лекціях брали участь до 30 учасників. Заняття проводяться щонеділі о 20:30 на платформі Zoom. Отець Михайло відразу їх записує, трішки допрацьовує і виставляє на своєму YouTube-каналі, «щоб кожна людина, яка хотіла би їх почути, могла їх переглянути». Щоправда, у лекціях на «зумі» є одна перевага — після уроку триває обговорення, зокрема, учасники можуть ставити запитання.
«Це тільки перші кроки. Так би мовити, ознайомчі зустрічі, лекції», — розповів священник. «Курс Священного Писання є досить великий — його можна проводити до безконечності. Я зосередився на чотирьох Євангеліях».
Наступного уроку учасники курсу приступлять безпосередньо до вивчення тексту Четвероєвангелія. «Почнемо з теми, яка називається “Пролог до Євангелії”, тобто вступ до Євангелія. Будемо розглядати перші речення, перші слова кожного з Євангелій… Дуже цікаво, насправді».
Священник також розповів, що кожної п’ятниці при Свято-Покровському кафедральному соборі на вул. Грушевського, 2, відбуваються львівські братські студії (можливо, зустріч спільноти «Львівські братські студії» чи щось таке), на які може прийти кожен охочий незалежно від віку. Розпочинаються вони о шостій вечора в захристії храму. Щоправда, теми, які обговорюються на братських студіях, не обмежуються біблійними – тут також піднімають питання богослов’я, історії Церкви, місіонерства…
Читайте також: О. Михайло Сивак: «Улюблений метод диявола – це напівправда»
Просто про складне: православний священник відповів на запитання про «філіокве»
О. Михайло Сивак: «Стінка між духовним і матеріальним світом дуже тонка»