16 серпня – день народження святого Івана Боско

16 серпня 2023 року виповнюється 208 років із дня народження святого Івана Боско – покровителя молоді, духовного батька Згромадження Салезіян. 

«Батько та учитель молоді», як називає святого Івана Боско святий Іван Павло ІІ у посланні Iuvenum Patris, – це приклад безкорисливого служіння тим, що найбільше потребують. «За допомогою доброти та  любові намагаюсь привести до Господа цих моїх друзів» – так святий описував свій метод виховання, який застосовував до дітей, що зростали в його ораторії. Зусиллями отця Івана Боско група колись безпритульних дітей змогла знайти працю та середовище духовного зростання – і не лише в Турині, де служив святий, а у всьому світі, куди за його добрим прикладом поширилася місія служіння сиротам і покиненим.

Іван Боско народився 16 серпня 1815 року в маленькому селі Кастельнуово д’Асті в королівстві П’ємонт на півночі Італії. Коли йому було два роки, помер його батько, тож сам пережив досвід сирітського дитинства, що навчило його піклуванню про сиріт у майбутньому. В особі мами Маргарити знайшов приклад християнського життя, який назавжди залишився в глибині його серця. Власним прикладом, молитвою та любов’ю служив молоді протягом усього свого життя. 

Помер 31 січня 1888 року на 72 році життя в своїй убогій кімнатці на Вальдокко (Турин, Італія). 1 квітня 1934 року, в день Воскресіння Господнього, Папа Пій XI, якому пощастило особисто пізнати отця Боско, проголосив його святим.

Салезіяни Святого Івана Боско УГКЦ запрошують відсвяткувати день уродин натхненника Згромадження  Салезіянським Молодіжним Форумом БОСКО, що відбудеться вже у ці вихідні. Цьогоріч зустріч під назвою «Почни з себе» проведуть у Вищій духовній семінарії Львівської Архідієцезії РКЦ у Брюховичах.

Щороку Форум збирає близько 200 учасників – всю салезіянську молодь і їхніх друзів, щоб зустрітись, познайомитись із новими учасниками, духовно збагатитись, почерпнути для себе щось нове й важливе, провести час у неймовірному середовищі із неймовірною атмосферою, отримати натхнення і поштовх до змін себе та цього світу.

А нашим читачам пропонуємо більше дізнатися про життя святого, його діяльність та молитовне служіння у підбірці матеріалів нашого сайту:

5 важливих думок св. Івана Боско

10 важливих думок св. Дона Боско про відвагу творити добро, радість і святість

“Святість – у веселощах”. 10 найнеймовірніших подій з життя святого Івана Боско

“Живи тільки для Бога, служи іншим”: 6 способів жити щасливо від св. Івана Боско

Св. Іван Боско – найближчий товариш молоді: Факти про святого, які змінять ваше життя

Сила Божої благодаті: як Дон Боско допомагав хворим під час епідемії і не занедужав