Фільм, який знімали у Львові, розкриває сенс домініканського обряду

В Україні представили документальний фільм про традиційний домініканський обряд «Sacrum Secretum». Примітно те, що фільмування відбувались у храмах Львова. У стрічці можна почути українську, білоруську, польську  і звісно латинську мову – однак все супроводжується українськими титрами.

Назва фільму «Sacrum Secretum» перекладається як «Свята Таємниця». Стрічку розміщено в YouTube – на каналі автора сценарію та режисера фільму Ірини Терези Кондратюк. Фільм триває 13 хвилини та розповідає про традиційну месу домініканського обряду. Богослужіння звершують визначені священики Ордену проповідників* у різних країнах світу, в тому числі й в Україні, зокрема у Львові та Києві.

 «Скільки часу існує Домініканський орден, а це 800 років, стільки ж існує домініканський обряд», – розповідає отець Віталій Сапєга з Ордену Проповідників (ОП).

Переглядаючи фільм можна побачити, що фільмування відбувалось у Львівській латинській катедрі та храмі св. Домініка у Варшаві.

«Домініканський обряд служиться латинською мовою, але в його читаній формі є дуже багато тиші, тому що тиша є середовищем молитви. Молитва євхаристійна відбувається у великій тиші, коли тільки священик і Бог провадять спасенний діалог» – розповідає отець Ігор Гнюс ОП.

Автори фільму запрошують зануритися у Sacrum Secretum – «Святу Таємницю» Євхаристії з часів життя святого Домініка, аби щораз глибше пізнавати Бога й відкривати та розвивати своє покликання. З актуальним графіком Мес, які відбуваються у каплиці Розена (вул. Винниченка, 30, Львів), можна ознайомитись на Facebook-сторінці «Душпастирство вірних латинської традиції у Львові».

*Орден Проповідників (Домініканський Орден) було засновано 22 грудня 1216 року святим Домініком Гузманом та затверджено Папою Гонорієм ІІІ.