Глава УГКЦ закликав вірних відновити хресні обіти з нагоди 1035-річчя Хрещення Русі-України

З нагоди 1035-річчя Хрещення Русі-України Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав закликав вірних відновити хресні обіти. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ. 

Ювілей Хрещення Русі-України святкуватимуть 28 липня 2023 року, в день святого рівноапостольного князя Володимира за юліанським календарем. З 2021 року цього дня відзначають також День української Державності. 

Відновити обіти Хрещення в день свята святого князя Володимира вірних запрошують щороку – про це Блаженніший Святослав пригадав у відеозверненні: «Кожного року ми закликаємо синів і дочок України, вірних нашої Церкви, у день пам’яті Хрещення нашого народу прийти до храмів і відновити свої хресні обіти, ті обіцянки, які склали наші хресні батьки в нашому імені тоді, коли принесли нас, щоб ми прийняли Тайну Хрещення». Цьогоріч же такий жест стане знаком посвяти Богові і довіри до Нього, зокрема й у контексті 90-ліття руху «Українська молодь – Христові», проголошеного Всецерковним патріаршим рухом. Відтак Глава УГКЦ закликав у день ювілею Хрещення Русі-України відновити хресні обіти, посвятивши таким чином своє життя Христові.

Текст Чину відновлення обітів Хрещення – тут.

В Департаменті інформації УГКЦ також зазначають, що з огляду на календарну реформу день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира і День української державності цьогоріч востаннє святкують 28 липна – вже з наступного року ці свята припадатимуть на 15 липня.