Громада УПЦ (МП) з села Речичани на Львівщині перейшла в ПЦУ

Парафіяни Свято-Успенської громади села Речичани, Городоцького району на Львівщині, залишили Московський патріархат та перейшли в Православну церкву України. Громаді призначили нового священика.

Про це сайту «Духовна велич Львова» повідомили в Львівсько-Сокальській єпархії ПЦУ.

Митрополит Львівський та Сокальський Димитрій (Рудюк) задовільнив прохання парафіян Свято-Успенської громади УПЦ (МП) с. Речичани Городоцького району та прийняв їх до складу Львівсько-Сокальської єпархії ПЦУ. На прохання громади настоятелем призначено протоієрея Івана Деньковича.

«Православні українці не хочуть мати нічого спільного з церквою держави-агресора і переходять в єдину Помісну Православну церкву України», – розповів митрополит Димитрій. – «Сподіваємося, що цей рух продовжиться, оскільки немає ні церковних, ні моральних підстав перебувати в структурах російської церкви в Україні».

Нагадаємо, що кілька днів тому Московський патріархат залишився без монастиря святого Онуфрія Великого в с. Межигір’я на Турківщині. Обитель разом з архімандритом Севастяном (Деркачем) перейшла до ПЦУ . Повідомлення про переходи громад та священиків УПЦ (МП) в ПЦУ по всій Україні з’являється щодня.

Раніше митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр (Драбинко) розповів в інтерв’ю «Духовній величі Львова», що «зміни в Московському патріархаті незворотні, як в РПЦ, так і в УПЦ (МП)», але, переконаний ієрарх, «прийдуть вони не згори, а знизу».

«Будуть ініціативи священників, яких змушуватимуть долучатись до Помісної Української церкви їхні прихожани, коли звільняться від рабської свідомості», – зазначив митрополит Олександр (Драбинко).

Також читайте:

Чи достатньо священику залишити Московську церкву?

Про майбутнє московської церкви в Україні

«Русскій мір» – єресь, виплекана в яслах Московського патріархату

«Русскій мир» проти свободи віросповідання?

Молитва за Бандерою