22 серпня 1991 року у Москві впала короткотривала влада так званого «ГКЧП». Група вищих керівників Радянського Союзу на кілька днів незаконно узурпувала владу з наміром врятувати СРСР від розпаду. Наступного дня в країні була призупинена діяльність КПСС, її майно конфісковане, а будівлі партійних організацій опечатані. 24 числа Верховна Рада приймає Акт проголошення незалежності України. А ще менше ніж через чотири місяці була підписана Біловезька угода, внаслідок якої «перша у світі держава робітників і селян» остаточно припинила своє існування.
Яка сила за цим всім стояла? Мабуть, дуже потужна.
Тепер це все для нас історія. І тільки ті, хто добре пам’ятає, чим був Радянський Союз, погодяться, що такого блискавичного кінця цієї наддержави тоді ніхто собі уявити не міг – ані в СРСР, ані за його межами.
Крах комуністичної системи був неминучий, тому що утопічна ідея «рівності, свободи і братерства», яку насиллям та брехнею намагалися реалізувати більшовики, була не лише неприродною, але й богоборчою. «Імперія зла» не встояла під тягарем власних злочинів та лицемірства — її фундамент повністю прогнив, у «світле майбутнє» ніхто вже не вірив. А скільки людей було убито? Скільки людських доль розтоптано, задля того, щоб кров’ю та страхом зробити цю державу вічною! І ось за одну ніч вона впала.
Вавилон
На думку відразу приходить біблійна історія з VI ст. до н.е., яка розповідає про падіння Вавилона, що також трапилося за одну ніч. Та схожість не лише в блискавичності падіння, але й у тому, що Вавилон був неприступний, готовий до багаторічної облоги. А система його оборонних споруд була найкращою в світі. Історію падіння Вавилона можна прочитати в Книзі пророка Даниїла, 5 розділ. Це якраз була та ніч, коли вавилонський правитель Валтасар разом із гостями побачив, як рука пише на стіні незрозумілі їм слова: МЕНЕ, МЕНЕ, ТЕКЕЛ, УПАРСІН! Даниїл тоді пояснив царю їх значення:
«…МЕНЕ – Бог порахував час (підбив підсумок) твого царства і встановив йому кінець.
ТЕКЕЛ – ти зважений на вазі й виявився надто легким.
ПЕРЕС – твоє царство розділене і віддане мідійцям і персам» (Дан. 5, 25-28).
Є важлива деталь, яка розкриває причину такого швидкого падіння світової імперії того часу: «Сп’янівши від випитого вина, Валтасар наказав принести золотий і срібний посуд, який його батько, Навуходоносор, забрав з Єрусалимського храму, аби з нього могли пити цар, його вельможі, його жінки та його наложниці… Попиваючи вино, вони славили золотих, срібних, мідних, залізних, дерев’яних і кам’яних богів. І от, в якусь мить, з’явились пальці людської руки і щось писали на побіленій вапном стіні царського палацу…» (див. Дан. 5, 2-6).
Цар та все кодло, яке з ним пиячило, зневажали Бога блюзнірським ставленням до священного посуду з храму. Хіба не те ж робили в СРСР? Блюзнірство, святотатство та богоборство були одним зі стовпів мерзенної ідеології «Імперії зла». І хіба не спивалася ця країна в останні 20 років свого існування?
Тож бачимо, що подібних рис між падінням давнього Вавилону та Радянського Союзу більш ніж одна. В обох випадках це світові держави з могутнім військовим оборонним потенціалом та грандіозною зверхністю й зухвалістю щодо Бога — впали за одну ніч. А згідно з Книгою Об’явлення, остаточне падіння Вавилону Великого – світової богоборчої системи зла – відбудеться ще швидше – «за одну годину» (див. Об. 18, 17). Але це ще не все.
Фатіма та СРСР
Перед тим, як далі прослідковувати цікаві та повчальні «співпадіння», зупинимось трішки на об’явленні Богородиці у Фатімі, які відбувались у 1917 році, напередодні жовтневого перевороту більшовиків в Петрограді. Тоді Божа Мати попередила візіонерів, що Росія буде поширювати свої заблудження по всьому світі так, що зникатимуть цілі народи. І що цьому потрібно протистояти духовною зброєю молитви та особистих жертв у намірі надолуження за гріхи світу. Пізніше, у грудні 1925 року, Діва Марія відкрила одній із провидиць, сестрі Люсії, чіткі кроки, які допоможуть зупинити поширення зла Росією, та навіть більше – дадуть можливість навернутися її мешканцям. Відразу зауважу, що на той час більша частина України була російською колонією, тому об’явлення стосується не лише мешканців «канонічних територій» Мокші.
Та чому я про це згадав? Річ у тім, що 22 серпня, в день, коли впало ГКЧП, Католицька церква відзначає свято Пресвятої Діви Марії Цариці. Його встановив Папа Пій XII в 1954 році на честь події, яку згадують католики як останню таємницю вервиці (святого розарію), а саме – коронації Діви Марії на Царицю Неба і землі. Тож чи можна сказати, що початок кінця «Імперії зла» розпочався саме в день Пресвятої Діви Марії Цариці випадково?
22 серпня 1991 року
Щоб підсилити аргумент, що це співпадіння не випадкове, прослідкуємо події 33-річної давності. Відразу стає помітно, що того дня (а точніше, ночі) історія починає свій новий хід у перші хвилини доби:
Так о 00:04 за московським часом Михайло Горбачов повертається з Фороса до Москви на літаку Ту-134. Найактивніші ГКЧПісти Крючков, Язов і Тізяков після прильоту з Фороса були заарештовані.
О 6-й годині ранку віцепрезидента СРСР Янаєва затримали у його робочому кабінеті і доставили в прокуратуру РРФСР.
О 10:00 відбулося засідання Президії Верховної Ради СРСР, яка дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності та арешт народних депутатів СРСР Олега Бакланова, Василя Стародубцева, Валерія Болдіна, Валентина Варенникова та Олега Шеніна.
Члени розпущеного ГКЧП і особи, які активно сприяли їм, були поміщені до в’язниці «Матроська тиша».
Отже, падіння справді відбулося за одну ніч із перших хвилин 22 серпня. До речі, копти святкують цього дня «Взяття Богородиці в Небесну славу».
Однак Радянський Союз ще продовжував існувати формально. І ось 8 грудня президенти України, Білорусі та РФ підписують Біловезьку угоду — СРСР перестає існувати, утворюється СНД, але то вже інша історія.
8 грудня
А яке свято відзначає Католицька церква 8 грудня? Велике свято Непорочного Зачаття Діви Марії. Під прапором цієї Богородичної правди віри минуло все XIX століття і перша половина XX-го. 8 грудня святий Папа Пій IX проголошує догмат про Непорочне Зачаття, а 1 листопада 1950-го року святої пам’яті Папа Пій XII проголошує догмат про Внебовзяття Пресвятої Діви Марії. І, як я вже казав, 1954 року встановлює свято Пресвятої Діви Марії Цариці.
Чи не здається вам, що збігів надто багато: перед нами і біблійні, і календарні знаки, які вказують на одне – над всім царює Бог, а біблійне пророцтво з Книги Буття 3:15 вкотре виконалося: ворожнеча між «Жінкою» та «Змієм» завершилась посоромленням «найхитрішого з усіх польових звірів» (див. Бут. 3: 1, 15).
Уроки для нашого часу
Сьогодні багатьох людей, особливо в Україні, найбільше цікавить, що буде далі. Прогнозів багато, але насправді ніхто не знає, як воно буде. Із того, що ми обговорили з вами сьогодні, зрозуміло лише одне: хід світових подій може змінитися буквально за одну ніч, якщо на це буде Божа воля. І ніщо цьому перешкодити не зможе.
Андрій Толстой