Конфлікт в Ізраїлі: що думають про це мусульмани у Львові?

Загострення військового конфлікту між палестинським рухом «ХАМАС» та Ізраїлем минулої суботи привернуло до себе увагу всього світу. Люди не знають, чому дивуватись більше — сценам насилля, які вони побачили, чи тому, як легко була зламано систему безпеки держави, що вважалася чи не найнадійнішою в світі.

Яка позиція українських мусульман щодо того, що відбувається цими днями в Ізраїлі, ми запитали імама Ібрагіма Жумабекова, який очолює Львівський ісламський культурний центр імені Мухаммада Асада.

Імам Ібрагім: «Ми, мусульмани України, також переживаємо зараз війну і окупацію, тому ми проти будь-якої окупації. А ми знаємо, що Палестина перебуває зараз під окупацією. І вони так само, як інші люди, прагнуть до свободи».

За його словами, те, що Палестина окупована, не є думкою лише мусульман — щодо цього існують вже багато років резолюції ООН, які закликають Ізраїль звільнити ці землі. Також ООН засуджувала ізраїльські поселення на землях мусульман.

«Спочатку мусульман видавлювали, після того на їхнє місце приходили поселенці. Звичайно, ми проти цього», — говорить імам Ібрагім. — «Ми звикли чути з новин, що в тій частині світу відбуваються постійні конфлікти, але до появи Ізраїлю люди там жили спокійно та мирно: і християни, і мусульмани, і євреї, до речі. А коли так сталося, що там з’явилася держава Ізраїль, то між цими групами були досягнуті домовленості, які були порушені Ізраїлем. В принципі, це історія, факти, про які можна при бажанні дізнатися».

Також читайте: Імам Ібрагім: «Якщо життя йде в нікуди, то не має значення, скільки тобі років»

Імам Ібрагім відзначає, що конфлікт на Близькому Сході існує не лише між мусульманами та юдеями. «Хочу зазначити, що не всі юдеї підтримують існування держави Ізраїль або її агресивну політику – навіть з тих, які там проживають. Окрім того, близько 10% арабів – це християни, вони також страждають від ізраїльської політики. Можливо, ви пам’ятаєте, як кілька років тому ізраїльські солдати вбили Ширін Абу Акле — журналістку Аль-Джазіра, вона палестинка-християнка».

«Духовна велич Львова»: «Безумовно, що потрібно знати історію, щоб розуміти краще те, що зараз відбувається в Палестині, але цими днями люди отримують шок від моторошних фото та відео, на яких ми бачимо розстріляні авто, вбитих мирних людей на дискотеці, заручників, в тому числі жінок і дітей. Складається враження, що це дикуни, подібні до росіян, напали на мирну цивілізовану країну. Чи подібне може піддаватися поясненню?»

Імам Ібрагім: «Ми засуджуємо будь-які прояви насилля щодо мирного населення, як з ізраїльської сторони, так і зі сторони палестинської. Страждання мирних людей неприпустиме. 

Ми маємо розуміти, як працює пропаганда. Мало хто знає, що з 2008 по 2020 рік загинуло понад 5,5 тис. палестинців — це розстріляні люди, інколи в упор, в тому числі жінки і діти. Сам Сектор Газа роками перебуває в жорсткій блокаді, так що люди позбавлені найнеобхіднішого для життя. Цими ж днями по Сектору Газа було здійснено масовану ракетну атаку — стріляли без розбору по всьому, що там було. Світ бачить лише, як палестинські ракети летять, але чомусь не бачить вбитих ізраїльськими ракетами в Секторі Газа. Я бачу інформацію з обох сторін. На жаль, в Україні це недоступно — нам показують все тільки очима однієї сторони».

Також читайте: Львівський імам зустрівся з військовополоненими російськими мусульманами

Додамо, що офіційна позиція Духовного управління мусульман України «Умма» з’явилася вчора, 8 жовтня, на фейсбук-сторінці цієї організації. 

У ній, зокрема, говориться: «Окупація палестинських земель триває вже багато десятиліть. Увесь цей час на священній для авраамічних релігій землі не припиняються утиски та переслідування, політика апартеїду щодо арабів-мусульман і християн, позбавлення їх прав і свобод. Відсутність справедливого рішення конфлікту з кожним роком призводить тільки до ще більшої ескалації насильства, зростання ненависті та нетерпимості та збільшення жертв серед цивільних. Черговий сплеск насильства на благословенній землі є наслідком усіх попередніх ескалацій і несправедливості… (більше за посиланням)».

Також читайте: Імам Мурат: Продаж Іраном безпілотників Росії не має нічого спільного з Ісламом