Курс «Теології тіла» перемінює життя людини — це не про секс, а про щось краще

Якщо твоє духовне життя потускніло і ти відчуваєш, що воно потребує нових барв та інтенсивности, тобі допоможе курс з «Теології тіла». У цьому переконана львів’янка, доктор теології — Орися Уська, яка вже не вперше організовує цей захід.

Поняття «Теологія тіла» базується на катехезах, які впродовж кількох років щосереди виголошував Папа Іван Павло ІІ. Ці повчання стали відповіддю на складні питання, з якими стикнулася людина нашого часу.

Цього разу курс відбудеться в «Домі паломника» у Брюховичах і триватиме три дні — з 20 по 22 вересня. Його повна назва — «Теологія Тіла: Про що розповідають наші тіла?»

Зареєструватися можна за посиланням. Хто це зробить до 8 вересня, внесе 3200 грн, після 9 вересня — 3700 грн. Деталі можна отримати за тел. 067-794-7457 

«Запрошуємо усіх, хто шукає Добро, Правду і Красу!», — звертаються організатори курсу.

Чому людина повинна віддати три дні свого життя – і навіть кошти – для того, щоб відвідати курс, присвячений «Теології тіла»?  Про це ми запитали у д-ра Орисі Уської.

Д-р Орися Уська: Теологія тіла розповідає нам про те, як видимі речі можуть показати нам невидиме. Тому ми потребуємо живих людей, реального — в тілі, переживання зустрічі. В тому числі — Євхаристії та буття разом для того, щоб все, що ми будемо бачити, чути, доторкати чи навіть нюхати, допомогло нам побачити невидимі речі, про які йдеться в Теології тіла. А для цього потрібно тілом бути присутнім. Насправді це є дуже специфічний досвід, в якому теорія тих знань, що є в голові, встигає за цей час зайти в серце. А ми знаємо зі свого досвіду, що подорож від голови до серця займає нам багато часу, деколи роки. Тому буття разом, сфера нормальності — здорової спільноти братів і сестер – коштує всіх грошей світу.

Це важко пояснити людині, яка цього не переживала. Насправді мені складно пояснити словами те, що можна лише пережити. Все, що я можу зробити, це повторити слова апостола Пилипа Натанаїлу, коли він запрошував його познайомитись з Ісусом: «Прийди — і подивися» (див. Ів. 1, 46).

Також читайте: «Богословʼя тіла» Івана Павла ІІ побачило світ українською мовою у Львові

Чи не достатньо придбати книгу Івана Павла ІІ «Чоловіком і жінкою сотворив їх. Богослов’я тіла» і самостійно прочитати її?

Біограф Івана Павла ІІ назвав однією з причин, чому Теологію тіла мало знають, складність тексту. Це специфічний антропологічно-філософсько-богословський текст, який потребує пояснення, розширеного розуміння і особливо — адаптації. Якраз моїм завданням є адаптувати цю інформацію для слухача. Я простою, доступною, зрозумілою мовою, за допомогою творів мистецтва, музики, мальованих о́бразів, нарізки з фільмів та аудіоматеріалів наближаю цю тему для розуміння.

І це все вписується в контекст того, що Євангелія завжди передається від людини до людини. Як казав Бенедикт XVI, «серце говорить до серця». Книжка — прекрасний інструмент, але насамперед це має бути «людина — людина». Я даю ключ, в якому читати.

Розкажіть, будь ласка, трішки про себе — людину, яка викладатиме цей курс. Яка у вас кваліфікація?

Я є доктором теології — маю право, обов’язок і любов до того, щоб навчати. Моя вузька сфера — катехетика, а йдеться якраз про катехези Івана Павла ІІ. Окрім того, я вже два роки учасниця сертифікатної програми Інституту Теології Тіла в Пенсильванії (США). Про Теологію тіла значною мірою я знаю саме від них.  

Д-р Орися Уська

Скільки вже подібних курсів Ви провели в Україні?

Ми провели чотири рази базовий курс «Про що розповідають наші тіла?», який закладає основу. Це передбачає розвиток, тому буде продовження. Ми вже провели один наступний курс, який називається «На глибину». Також мали ще один курс Теології тіла, адаптований для дітей шкільного віку. Отже, всього разом ми вже провели шість курсів, це буде сьомий, а точніше восьмий, бо до того часу ми проведемо курс, достосований для сестер-монахинь.

Напевне люди, які відвідали ваш курс, ділилися враженнями про нього. Чи можете поділитися тим, що особливо запам’яталось?

Людина думала, що це буде про секс: що до чого, з ким і коли? Коли ж виявила, що це насправді про віру — про глибину стосунків з Богом, і що ці стосунки з Богом завдяки нашому курсу набувають нових фарб, барв, інтенсивності, то зрозуміла, що це трансформує життя. Це той відгук, який мене сколихнув найбільше. Хтось думав, що це лише для подружніх пар, або для тих, хто вступає в стосунки. А насправді виявилось, що теологія тіла не прив’язана лише до якогось одного стану життя, віку чи статі людини, тому що це — про любов між Христом і Церквою.

Також читайте: Чи все ще надихає католиків вчення Івана Павла ІІ? 

Це дуже важливий момент, бо справді виникає думка, що теологія тіла — це лише для сімейних пар, або для тих, хто планує ними стати. А ось Ви сказали, що будете читати курс для монахинь.

Я зараз процитую Катехизм: «Все християнське життя несе на собі відбиток шлюбної любові Христа і Церкви» (див. ККЦ 1617). Тому ми запрошуємо ВСІХ, хто хоче жити глибоким духовним життям. Іншими словами, це містагогія — впровадження в глибину містичного життя.

Дякую, Орисю.

Спілкувався Андрій Толстой

Фото і зображення: www.facebook.com/teologia.tila