Львівська єпархія УПЦ (МП): російська агресія це сатанинське безумство

У Львівській єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) різко засудили агресію проти України та вимагають від влади Російської Федерації терміново припинити бомбардування населених пунктів, знищення українського народу та вивести війська з території України.

Про це йдеться у Зверненні митрополита Львівського і Галицького УПЦ (МП) Філарета (Кучерова), яке було розміщено Фейсбук-сторінці єпархії у неділю, 13 березня.

«Духовенство Львівської єпархії Української Православної Церкви категорично засуджує війну, яку віроломно розпочала Російська Федерація проти нашої держави і українського народу», – йдеться у зверненні.

Митрополит Філарет згадав про бомбардування, яке відбулося в ніч на неділю на Львівщині чітко ідентифікуючи злочинців як «російського агресора». Також у зверненні не обійшли увагою бомбардування тієї ж ночі Святогірської Лаври на Донеччині та інших храмів в центральній та східній Україні.

«Те, що відбувається сьогодні це непросто гріх, а сатанинське безумство, що приводить до знищення невинних людей. Дії Росії по відношенню до українського народу все більше набувають сьогодні ознак геноциду», – зазначають у Львівській єпархії УПЦ (МП).

У зверненні наголошується, що духовенство Львівської єпархії УПЦ (МП) виступає за єдність українського народу та цілісність української держави в її конституційних кордонах.

«Ми засуджуємо агресію Російської Федерації та звертаємось до керівництва РФ – терміново припинити бомбардування населених пунктів, припинити знищення українського народу, вивести війська з території України та припинити війну», – говориться у зверненні.

Також йдеться про те, що в храмах Львівської єпархії УПЦ (МП) щоденно підносять особливу молитву за українську владу та воїнів, а на парафіях Львівщини  священники і парафіяни збирають допомогу для Збройних Сил України та загонів Територіальної оборони.

«Наша громада особливо піклується за тими, хто сьогодні опинився без притулку та їжі – допомагаємо великій кількості вимушених переселенців», – написав митрополит Філарет.

Нагадаємо, що від початку війни у храмах Львівської єпархії УПЦ (МП) перестали молитовно поминати московського патріарха Кирила (Гундяєва), водночас духовенство Львівської єпархії відкрито звернулось до правлячого архієрея з пропозицією ініціювати відокремлення від Московської патріархії та проголошення автокефалії УПЦ (МП).

Водночас вчора під час своєї недільної проповіді Московський патріарх Кирил (Гундяєв) звинуватив у слабкості тих священиків УПЦ (МП), які перестали молитовно поминати його. Мовляв, це вони зробили через страх перед зовнішнім тиском.

«Сьогодні не поминаємо патріарха, тому що страшно, а завтра хтось може почати вимагати і чогось більшого», – застеріг підлегле йому духовенство патріарх Кирил (Гундяєв). 

По завершенні літургії глава РПЦ подарував Главі Росгвардії Віктору Золотову ікону зі словами, що вона має надихати «молодих воїнів», які «вступили на шлях захисту Вітчизни». Золотов, який прийняв цю ікону, запевнив московського патріарха та його паству, що війська Російської національної гвардії разом зі збройними силами Росії виконують всі поставлені завдання в ході так званої спеціальної операції в Україні. За його словами, ікона подарована патріархом Кирилом «буде захищати російське воїнство та прискорить» їхню перемогу.

Про перспективи московського патріархату також читайте в статтях на нашому сайті «Про майбутнє московської церкви в Україні» та «Молитва за Бандерою».