Настоятель монастиря паулістів та директор Видавництва Святого Павла у Львові о. Маріуш Кравєц завершує своє 10-літнє служіння в Україні. У неділю, 14 липня, стало відомо, що його офіційно номіновано на посаду настоятеля польсько-української провінції Товариства Святого Павла.
Таке рішення прийняв Генеральний настоятель згромадження о. Доменіко Соліман SSP, повідомляє paulus.org.pl.
В коментарі сайту «Духовна велич Львова» о. Маріуш Кравєц розповів, що свою діяльність на новій посаді він розпочне з вересня, після того, як буде проведено провінційну капітулу.
«Я маю оголосити дату проведення капітули, і від першого її дня вже буду повноправним настоятелем провінції», — зазначив священник.
О. Маріуш Кравєц каже, що для нього знаковим стало те, що новину про нове призначення він почув від Генерального настоятеля о. Доменіко Солімана, коли перебував у львівській латинській катедрі:
«Кожної суботи від ранку я там сповідаю, тому перебував у конфесіоналі та не міг відповісти на телефонний дзвінок Генерального настоятеля. Побачивши пізніше, що він телефонував, я зрозумів, що йдеться про щось важливе, ймовірно, про нове призначення, тож помолився перед іконою Божої Матері Ласкавої — Покровительки міста Львова – та передзвонив йому».
О. Маріуш Кравєц каже, що покликання до нового служіння в головному храмі Архідієцезії стало для нього знаковим.
«Я відчув, що це Божа воля. Я не скажу, що це було для мене повною несподіванкою, тому що я знав, що моя кандидатура розглядається. Днями до нас приїжджали наші генеральні радники — мексиканець і бразилієць, вони також відвідували Польщу та провели консультацію поміж братами. Кожен з нас має можливість у закритому конверті написати імена трьох кандидатів на служіння провінціала. Рішення приймає Генеральний настоятель, але він водночас бачить, кого підтримують брати», — розповів о. Маріуш Кравєц.
Головний монастир отців-паулістів та їхнє видавництво розташовані у Ченстохові**, тож це місце в найближчі місяці стане новим осідком отця Маріуша. Загалом до провінції належить понад 30 братів.
Хто замінить його у Львові о. Маріуш ще не знає.
Цікаво також дізнатися, що настоятель провінції не поводить себе як диктатор. На капітулі брати обирають радників провінціала, і багато своїх рішень він приймає в згоді з ними. Також під час капітули відбувається планування подальшої діяльності провінції на найближчі три роки. Після того настоятель з радниками мають йти в тому напрямку.
«Подібно ми запланували 10 років тому розпочати місію в Україні. І нам багато чого вдалося. З людської точки зору, робити зміни в житті після 10 років служіння в Україні – це певний стрес. Ми відкрили монастир у Львові, активно запрацювало Видавництво Святого Павла, реалізовувались різні гуманітарні проєкти… Маю багато друзів та знайомих тут… І все це завдяки Божій підтримці. Але з досвіду я знаю, що коли ти кажеш Богові “ні”, то зникає Його благословіння, а коли кажеш Йому “так”, то Він дає сили йти далі. Свою волю Він вказав через рішення Генерального настоятеля, я її приймаю», — розповів о. Маріуш Кравєц.
*Отець Маріуш Кравєц народився 1972 року у Вроцлаві. До згромадження вступив у 1992 році, а в 2001 році був висвячений на священника в Ченстохові. Семінарські студії закінчив у Митрополичій семінарії в Любліні та Люблінському католицькому університеті Івана Павла ІІ. Також у Люблінському католицькому університеті закінчив аспірантуру зі соціальних комунікацій та журналістики. Згодом вивчав соціальні комунікації в Салезіанському Папському університеті в Римі, а в 2013 році в Люблінському католицькому університеті захистив докторську дисертацію з пасторального богослов’я зі спеціалізацією в галузі медіаосвіти.
**Не варто плутати отців-паулістів, з отцями-паулінами, які опікуються найважливішою святинею в Польщі – Ясногірським монастирем. Це два різні згромадження.
Спілкувався (та фото) Андрій Толстой
Також читайте: Видавництво Святого Павла у Львові: пекарня, яка готує хліб для духу