У Львові створили екскурсійний маршрут присвячений Ірині Фаріон. Екскурсія покликана не лише розповісти про мовознавицю, але й популяризувати визначні постаті української культури.
Проєкт «Контур особистості на мапі Львова. Маршрут памʼяті Ірини Фаріон» представили напередодні дня народження мовознавиці: 29 квітня Ірині Фаріон виповнився б 61 рік.
Про це повідомляє Львівська міська рада.
Екскурсію на честь Ірини Фаріон розробили гід Наталія Зубик разом із донькою мовознавиці Софією Особою та Львівським туристичним офісом. Автор маршруту зазначила, що такою екскурсією хотіла вшанувати визначну освітянку і виразити вдячність за її працю. Маршрут включає не всі місця, які пов’язують Ірину Фаріон зі Львовом — в його рамках можна відвідати найзнаковіші з них.
«Під час екскурсії я розповідаю про ті постаті, про які у своїх програмах розповідала Ірина Фаріон, тому вона є таким віртуальним екскурсоводом. Цей маршрут охоплює 16 точок, 16 постатей, серед яких – Степан Бандера, Роман Шухевич, Соломія Крушельницька, Тарас Шевченко, Данило Галицький, Володимир Івасюк та багато інших», – розповіла Наталія Зубик.
Екскурсійний маршрут розпочинається біля Національного університету «Львівська Політехніка», де багато років працювала мовознавиця, а завершується розмовою у ресторані «Валентино», де Ірина Фаріон любила пити каву. Цей маршрут дозволить побачити місто очима людей, для яких Львів мав особливе значення, та дізнатися про них більше.
«Мама дуже любила Львів, свої рідне місто. Особливість цієї екскурсії в пам’яті не лише про Ірину Фаріон, а й про постатей, про яких вона розповідала у свої телепередачах. Над маршрутом ми працювали десь чотири місяці, обговорювали із екскурсоводкою ідеї. Я рада бути дотичною до екскурсії, розповідати про маму. Такі екскурсії дають можливість закарбувати в українцях пам’ять про Героїв України», – зазначила донька Ірини Фаріон Софія Особа.
Довідка
Ірина Фаріон – відома львівська мовознавиця, доктор філологічних наук, професор, інтелектуальна діячка українського освітнього, культурного та політико-націоналістичного руху. Автор 7 одноосібних монографій та понад 400 статей, співавтор 8 монографій, автор проєктів «Мова на колесах» (2007-2012), «Скарб нації» (2006–2015), «Велич особистости» та «Ген українців», якими популяризувала визначні постаті української культури та вивчення інтелектуально-культурологічної спадщини.
19 липня 2024 року загинула від пострілу вбивці біля свого будинку на вул. Масарика у Львові.
Фото: Анастасія Смольєнко
Також читайте: Галина Помилуйко-Недашківська: Я боюся, що вбивство Ірини Фаріон не змінить нас
Чи був угодний Богові Іван Хреститель?
Львівськими стежками Слуги Божого о. Венантія Катажинця