У Львові під час круглого столу переосмислювали діяльність шпиталю імені Митрополита Андрея Шептицького

AezhLM11 липня 2014 року у шпиталі імені Митрополита Андрея Шептицького відбувся круглий стіл за участю Митрополита Львівського, Високопреосвященного владики Ігоря, представників медичних установ, громадських організацій, відповідальних за гуманітарну сферу міста та області. Повідомляють в прес-службі Львівської Архиєпархії.

Модератором зустріч був п. Володимир Семенів, голова Українського лікарського товариства у Львові. Зокрема, п. Володимир наголосив, що метою круглого столу є переосмислення діяльності шпиталю,  як живого пам’ятника Митрополиту Андрею, адже саме він заснував його у 1902 році, як благодійну установу «для несення дарової лікарської помочі мешканцям Львова і цілої Галичини без різниці віросповідання і народності».

Владика Ігор найперше подякував усім хто продовжує благородну справу Митрополита Андрея. Фінансове питання завжди є актуальним, проте Архиєрей сподівається, що залучаючи бюджетні кошти міста та жертводавців, буде можливо зберегти початковий задум функціонування шпиталю.

Учасники круглого столу погодилися, що потрібно цю соціальну складову шпиталю зберегти, і як зауважив о. Роман Шафран, синкел у справах духовенства Львівської архиєпархії, навіть за наявності кількатисячної заборгованості, ніколи не ставилося під сумнів питання існування закладу.

Станом на сьогодні існує декілька договорів про співпрацю Львівської міської ради та Курії Львівської архиєпархії УГКЦ, зазначив директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Олег Березюк, та висловив бачення, що шпиталь імені Митрополита Андрея може стати черговим прикладом такої співпраці.

Варто пригадати, що Благодійна установа “Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького” у Львові засновано у 1902 році Курією Львівської архиєпархії УГКЦ з ініціативи Митрополита Андрeя Шептицького.

Сьогодні шпиталь ім. Митрополита А. Шептицького надає медичні та соціальні послуги, амбулаторну і консультативну допомогу різноманітних профілів. Особливе місце займає проект «Домашня опіка», завдяки якому допомогу отримують близько 130 самотніх людей похилого віку.

З 2003 року на базі цієї благодійної установи функціонує відділ паліативної та госпісної допомоги. Працівники шпиталю намагаються полегшити фізичні і духовні страждання, допомагають гідно завершити земне життя недужим у термальній стадії.