Новий керівник єпископату в Скандинавії: «На нас чекають великі жнива»

Скандинавські єпископи обрали нового провідника єпископату. Ним став єпископ Ерік Варден з Норвегії.

«Наше постсекулярне суспільство знову відкривається на метафізичні питання, на духовні цінності. Є багато шукачів. Христос є і залишиться світлом, метою людського існування. Ми повинні представляти Його вірно і достовірно», — заявив новий представник скандинавських єпископів.

Він не вперше висловлює надію на відродження християнства на півночі Європи. У нещодавньому пастирському листі Варден пише, що в результаті секуляризації, яка триває кілька десятиліть, його рідна Норвегія «досягла дна матеріалізму». Однак він передбачає її духовне відродження. «На нас чекають великі жнива, я в цьому впевнений», — додає 50-річний ординарій з Тронхейму, який сам пережив радикальне навернення, ставши спочатку католиком, потім трапістом і, нарешті, єпископом.

Він визнає, що важко знайти більш матеріалістичну країну, ніж сучасна Норвегія. І все ж, додає, що людям все ще притаманний потяг до сенсу, істини та змістовності. В нас є відбиток Невидимого Слова, і тільки в Ньому ми можемо знайти відповідь на неспокій, який нас охоплює.

Єпископ Варден пише про це з нагоди першої річниці довіреної йому пастирської опіки найпівнічнішого куточка Норвегії – апостольської прелатури Тромсе. Він зазначає, що в Церкві на далекій Півночі є багато краси. Готуючи своїх вірних «до великих жнив», норвезький єпископ заохочує до терпіння і довіри до Бога. Тим більше, пише він, що ми живемо в час негайності. Ми очікуємо, що все, чого ми хочемо, буде нам швидко доставлено. Коли доводиться чекати, ми стаємо тривожними і розчарованими, а можливо, навіть гніваємося. Історія спасіння, між тим, показує, що Господь Бог ретельно готує свою справу, а людина часто не знає про це.

Джерело

Також читайте: «Їх захопив sacrum». За 10 років кількість католиків у Швеції зросла на п’яту частину

Член парламенту Фінляндії виграла процес, розпочатий проти неї за цитування Біблії

О. Ігор Гнюс OP: «Здебільшого молитва – це не біг на коротку дистанцію, це марафон»