14 жовтня, у перший день свого перебування в Москві, кардинал Маттео Дзуппі, спеціальний посланець Папи Римського з мирного врегулювання в Україні, провів переговори з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим. 15 жовтня ієрарх також зустрівся з головою Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської патріархії, митрополитом Антонієм Севрюком та Уповноваженою з прав дитини при президенті РФ Марією Львовою-Бєловою.
Про це повідомляє Vatican News.
Про що йшлося?
«Ці зустрічі стали частиною другої місії кардинала в Росію. У центрі обговорення були гуманітарні проблеми, пов’язані з конфліктом в Україні, а також питання, що становлять взаємний інтерес. Кардинал прибув до Росії для сприяння возз’єднанню українських дітей з їхніми сім’ями та обміну військовополоненими, з надією сприяти довгоочікуваному миру», — йдеться в повідомленні.
Також читайте: Посланець Кирила знову у Папи: РПЦ активно «підгортає» у Ватикані
Згідно з інформацією ватиканського сайту, під час зустрічі російський митрополит Антоній Севрюк привітав гостей від імені глави РПЦ Кирила Гундяєва, наголосивши на важливості підтримки діалогу з представниками Ватикану. «Ми високо цінуємо, що Його Святість направив вас до Москви», — додав митрополит Антоній, посилаючись на слова Кирила.
Також посланець Папи Франциска провів переговори з Марією Львовою-Бєловою, Уповноваженою з прав дитини при президентові РФ, про що повідомила сама Львова-Бєлова в своєму офіційному каналі в Telegram.
Зокрема вона написала: «Співпраця з посланником Папи Римського кардиналом Маттео Дзуппі та Апостольською Нунціатурою в Російській Федерації триває вже понад рік. Сьогодні зустрілися з представниками Святого Престолу в нашому офісі. Бесіда вийшла теплою і конструктивною. Обговорили підсумки та подальшу взаємодію в інтересах сімей і дітей, зокрема щодо возз’єднання сімей з Росії та України. Займаємося цим за участю МЗС Росії. Домовилися продовжувати спільну роботу».
Своєю чергою на сайті Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московської патріархії інформація про візит кардинала Дзуппі подана стисло. Про саму зустріч зазначається лише те, що «в ході бесіди сторони обговорили гуманітарні проблеми, пов’язані з конфліктом в Україні, а також інші питання, що становлять взаємний інтерес».
У російському МЗС відзначили, що під час бесіди сторони детально обговорили взаємодію в гуманітарній сфері в контексті конфлікту навколо України і торкнулися низки актуальних питань двостороннього та міжнародного порядку денного. Відзначено конструктивний розвиток російсько-ватиканського діалогу».
Згідно з Vatican News, відповідаючи на запитання журналістів, Директор пресслужби Святого Престолу Маттео Бруні зазначив, що кардинал Маттео Дзуппі розпочав у понеділок, 14 жовтня 2024 р., другий візит у Москву «в рамках місії, яку йому доручив Папа Франциск минулого року, щоб зустрітися з представниками влади та оцінити додаткові зусилля з метою сприяння возз’єднанню українських дітей зі своїми рідними та обмінові полоненими, маючи на думці досягнення так очікуваного миру».
Однак деталі перемовин або домовленостей не повідомляються жодної зі сторін.
В рамках своєї місії кардинал Маттео Дзуппі раніше вже здійснював візити до Києва, Москви, Вашингтона та Пекіна. Також в серпні цього року відбулася телефонна розмова між ним та Спеціальним Представником китайського уряду з євроазійських питань Лі Хуеєм.
Нагадаємо, що Марія Львова-Бєлова є обвинувачуваною воєнною злочинницею за викрадення українських дітей та їх примусову русифікацію. З 16 червня 2022 року за підтримку російської війни проти України вона перебуває під санкціями Великої Британії, Австралії та Канади, крім того, у списках санкцій країн Євросоюзу та США. 17 березня 2023 року Міжнародним кримінальним судом у Гаазі було видано ордер на арешт Львової-Бєлової, разом із Володимиром Путіним вона є підозрюваною в незаконній депортації українських дітей під час російського вторгнення в Україну.
Також влітку 2024 року Марія Львова-Бєлова осоромилася через те, що пішла від свого чоловіка-священика РПЦ — з яким вони повінчані і виховують 10 дітей (п’ятьох рідних і п’ятьох прийомних, включно з підлітком із Маріуполя) — до православного олігарха Костянтина Малофєєва.
Також зазначимо, що в січні 2023 року Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення про запровадження санкцій проти 22 російських духовних осіб, зокрема проти 21 представника РПЦ, в списку яких перебувають громадяни РФ Гундяєв Михайло Миколайович (патріарх Кирил) і Севрюк Антон Юрійович (митрополит Антоній). Попередником Антонія Севрюка на посаді «міністра закордонних справ» РПЦ до 7 червня 2022 року був митрополит Іларіон Алфєєв, який вважався фаворитом Ватикану в Московській патріархії, але влітку цього року він також осоромився через свідчення його колишнього іподиякона Георгія Сузукі, які кинули на Алфєєва підозру в гомосексуальному залицянню до хлопця.
Також читайте: Патріарх Кирил нагадав про смерть Никодима Ротова на прийомі у Папи
Зауважимо, що візит ватиканської делегації в Москву збігся з відзначенням 95-річчя митрополита Ленінградського і Новгородського Никодима Ротова, який в 1960-70 роки відігравав ключову роль у формуванні теперішньої РПЦ, активно підпорядковуючи її КДБ та висвячуючи в єпископи морально скомпрометованих людей. Водночас він мав хороші організаторські якості, був знаним католикофілом та одним з ключових гравців у так званій «ост-політиці» Ватикану. Помер Никодим Ротов за загадкових обставин у присутності новобраного Папи Івана Павла І у Ватикані 5 вересня 1878 року. Папа пережив митрополита всього на 23 дні, і також помер за загадкових обставин на 33-му дні свого понтифікату.
основне фото: зустріч кардинала Дзуппі і міністра Лаврова (джерело: www.mid.ru)
Також читайте: Томаш Терліковський: Невже Ватикан цього не бачить чи не розуміє?
О. Ігор Гнюс: «В старі добрі часи Папа оголосив би Хрестовий похід»
УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі