Предстоятель ПЦУ: священників МП перевірятимуть, перш ніж прийняти в Православну церкву України

Православна церква України готова прийняти священнослужителів із Московського патріархату, але після детальної перевірки. Про це під час свого дводенного візиту на Волинь заявив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, предстоятель ПЦУ, інформують Волинські новини.

«Якщо священник не проповідував відкрито ідеологію русского міра, не заплямував себе цією ідеологією, то, звичайно, ми приймаємо його. Щодо цього можна пересвідчитись дуже легко – зі слів громади. Коли громада вирішує про перехід і священник підтримує громаду, це засвідчує, що він є патріотом, хоч і перебував певний час у складі московського патріархату», – зазначив Митрополит Епіфаній. 

Предстоятель ПЦУ зауважив – переконаний, що у Московському патріархаті ще багато священників, які є патріотами України. За його словами, цих священнослужителів залякували або підкупляли, але відчутно тенденцію, за якою поступово священники священники починають усвідомлювати, втрачають страх і починають підтримувати рішення своїх громад та долучаються до ПЦУ.

«Звичайно, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології русского міра. Тоді й буде відповідне рішення щодо їхнього прийняття до складу ПЦУ. Я бачу і чую, що українське суспільство турбується про це. Тому ми будемо перевіряти, робити все задля того, щоб такі люди, прийшовши до української церкви, не руйнували її зсередини»,  – наголосив Митрополит Епіфаній. 

Він також підкреслив, що після повномасштабного вторгнення до ПЦУ доєдналося більше парафій, ніж у 2019 році. Відтак, на Франківщині не залишилося жодної парафії московського патріархату, подібна ситуація і на Львівщині. Згідно українського законодавства, будь-яка громада має право зміни своєї юрисдикції, та Православна церква України хоче, щоб процес переходу відбувався лише мирно і спокійно, без протистоянь. «Я думаю, поступово всі парафії, які зараз перебувають у складі російської православної церкви в Україні, будуть в єдиній помісній визнаній автокефальній православній церкві», – наголосив Предстоятель ПЦУ.