«Прийде час, коли в Україні буде одна помісна православна церква» – Патріарх Філарет під час візиту до Львова

filaret_e896512 вересня 2014 року розпочався триденний Першосвятительський візит Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до Львівської єпархії.

Святійший Патріарх Філарет літаком прибув до Львівського міжнародного аеропорту з Осло, де брав участь у роботі круглого столу Церков і релігійних організацій України та Росії, організованого Норвезьким Біблійним Товариством. Разом зі Святійшим Патріархом Філаретом прибув голова Інформаційного управління Київської Патріархії Високопреосвященний архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Предстоятеля Церкви зустрічав керуючий Львівською єпархією Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський Димитрій та єпископи з інших міст. Повідомили у прес-службі Львісько-Сокальської єпархії.

Під час брифінгу для журналістів Предстоятель розповів про подробиці свого візиту до Осло, зокрема, про діалог з представниками російських Церков і релігійних організацій, підкресливши свою тверду позицію щодо того, що подібний діалог має зміст лише в тому випадку, коли обидві сторони справді мають щире бажання вплинути на кризову ситуацію на Сході України.

«Але оскільки ми – служителі Бога, поклали в основу нашу відповідальність перед Богом. Тому ми завершували зустріч у позитивній атмосфері і домовились продовжувати такі зустрічі», – розповів глава УПЦ КП.

«Ми виробили документ, який влаштовує і нас, і їх. Наша мета – щоб в Україні був мир і перемогла правда. А правда в тому, що Україна – миролюбива держава і добровільно віддала ядерну зброю. А той, хто мав гарантувати її безпеку, на неї напав. Наша позиція – ми хочемо миру, але миру справедливого, а це означає, що і Крим, і Донбас – наш, український», – заявив Патріарх Філарет.

Також Предстоятель додав, що вітає бажання Росії надати переселенцям гуманітарну допомогу, але проти того, щоб під прикриттям гуманітарної допомоги вивозилось обладнання українських заводів. Патріарх підкреслив, що така допомога має надаватись під патронатом Червоного Хреста. Повідомляє ЗІК

Крім того, Глава УПЦ КП прокоментував перехід парафій Московського патріархату в Україні до Київського патріархату, і зазначив, що  їх насправді не так багато. Більше переходять самі віруючі, залишаючи цю церкву. Патріарх розповів, що для того, аби мирянину перейти з Московського патріархату до Київського, потрібна тільки добра воля, тобто перестати ходити до церкви УПЦ МП. Якщо ж йдеться про парафію, то повинні відбутися збори, і на них має бути прийняте відповідне рішення.

Предстоятель УПЦ КП також висловив сподівання, що прийде час, коли в Україні буде одна помісна православна церква.

«Я давно передбачав, що Господь створить умови для об’єднання Української православної церкви Київського патріархату, Московського патріархату та Автокефальної церкви в одну помісну православну церкву. Так ось, Господь створює такі умови – показує, яка церква з народом, а яка – ні. І тому народ відчуває це і повертається до своєї рідної церкви, тобто до Київського патріархату», – заявив Патріарх Філарет.

За його словами, УПЦ КП і на Майдані засвідчила, що вона – з народом, і зараз, коли відбуваються військові дії на Донбасі, також показує це.

Патріарх Філарет також підкреслив, що новий Предстоятель УПЦ МП заявляв про готовність вести діалог. «Ми теж готові, але не заради самого діалогу, а заради єдиної православної церкви», – наголосив Патріарх. І додав, що це можливо лише в тому випадку, коли УПЦ МП захоче відколотись від Москви.