Рабин Джек Бемпорад: перший рабин та перший юдей, який став «Почесним доктором» богослов’я у Папському університеті

unknownУ середу, 9 листопада 2016 року, в м. Римі (Італія) відбулась надзвичайно важлива подія у контексті юдео-християнського діалогу в XXI столітті.

Папський університет ім. св. Томи Аквінського («Анджелікум») присвоїв Рабину Джекові Бемпораду докторський ступінь в галузі богослов’я «Почесний доктор» (il dottorato in Teologia, «laurea Honoris Causa»).

Рабин Джек став першим рабином (і, швидше за все, першим  представником юдаїзму), який удостоївся такої важливої нагороди.

Хоча Рабин Джек має багато наукових відзнак, проте він наголосив: «Ця нагорода для мене є особливою. Певним чином вона символізує собою кульмінацію довгих років мого особистого вивчення християнства та інших релігій».

Читайте також««Не сумнівайтеся, Бог не дозволить вчинити Україні зла – у Ньому ваша надія», – Рабин Джек Бемпорад»;

«Рабин Джек Бемпорад: «Я захоплююся відважністю і духовністю молодих українців»»;

«10 принципів Духовного Юдаїзму»;

«Молитва за мир у цілому світі рабина Джека Бемпорада (український переклад)»

Покинувши Італію у віці 5-ти років зі своєю сім’єю після фашистського перевороту, він присвятив усе своє життя і працю благородній меті – застосовувати свої знання для подальшого розвитку міжрелігійного діалогу, досягнення взаєморозуміння і гармонії у світі.

Рабин Джек вже понад 17 років викладає в «Анджелікумі» вчення 1-шого століття юдаїзму та вчення юдейських пророків – священикам, монахиням,  студентам, які вивчають філософію та боголослов’я, включно із мусульманами, юдеями, протестантами тощо. Також він є директором Центру міжрелігійного діалогу ім. Івана Павла II (Director of the John Paul II Center for Interreligious Dialogue). Присудження цієї нагороди було схвалене викладацьким складом усіх факультетів Папського університету ім. св. Томи Аквінського, а також самим Папою Франциском.

Джерело: http://www.federaec.it/2016/11/03/rabbino-jack-bemporad-laurea-honoris-causa-teologia/