Російський митрополит в Естонії не погоджується з патріархом Кирилом

Митрополит Талліннський та всієї Естонії Московського патріархату Євгеній (Решетніков) офіційно заявив, що не згідний зі словами патріарха Кирила (Гундяєва) щодо відпущення всіх гріхів військовослужбовцям, які загинули під час виконання військового обов’язку. Також він відзначив, що Естонська православна церква Московського патріархату не поширює ідеології, що закликає до війни.

Заява митрополита Євгенія (Решетнікова) опублікована на офіційному сайті ЕПЦ МП.

Свою позицію митрополит скеровує до міністрів внутрішніх справ та юстиції Естонської республіки як відповідь на вимогу естонської влади.

«Спираючись на православне віровчення, Естонська Православна Церква виступає проти війни, вона за мир і за мирне вирішення будь-яких конфліктів, що було ще раз наголошено у зверненні Синоду Естонської Православної Церкви від 6 жовтня ц. р. У зв’язку з цим повідомляю Вам, що я не поділяю слова Святішого Патріарха Кирила, проголошені ним у проповіді 25.09.2022, про відпущення всіх гріхів військовослужбовцям, які загинули під час виконання військового обов’язку», – написав митрополит Євгеній.

Також ієрарх нагадав, що ще 19 березня цього року він «приєднався до Заяви Ради Церков Естонії, яка засудила війну і закликала до припинення воєнних дій». «З того часу моя позиція залишилася незмінною».

Також очільник Московського патріархату в Естонії переконує уряд і громадян країни в тому, що ЕПЦ МП не поширює ідеології, яка закликає до війни.

«…У всіх наших храмах за кожною Літургією підносяться прохання та молитви про припинення війни та якнайшвидше відновлення миру на Українській землі. Зі самого початку військових дій в Україні я закликав свою паству не піддаватися почуттям ворожнечі та ненависті, не втягуватися в політичні дискусії, особливо в церковному середовищі, а зайнятися наданням допомоги біженцям, які залишилися без даху над головою і без засобів до існування», – говориться в заяві митрополита.

Ієрарх запевняє, що вірні та духовенство ЕПЦ МП піклується про біженців з України надаючи їм матеріальну і духовну підтримку.

«…На наших парафіях не ведеться жодних дій щодо пропаганди війни та розпалювання ненависті. Про такі дії швидко стало б відомо, оскільки діяльність кожного з парафій відкрита та прозора», – наголошує митрополит Євгеній.

Нагадаємо, що згідно із нещодавніми заявами представників влади Естонії, у випадку, якщо митрополит Євгеній (Решетніков) підтримує мілітаристську і терористичну позицію глави РПЦ Кирила (Гундяєва), його позбавлять посвідки на проживання в країні.

Фото: Tairo Lutter

Також читайте:

Естонський митрополит Стефан назвав три помилки в «теології війни» РПЦ

«Вихваляє геноцидну війну»: Естонія проситиме включити патріарха Кирила до санкційного списку

СБУ викрила митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на роботі в інтересах рф

«Х…ло» в Лаврі, зламані сайти Львівської єпархії та міністр-незнайко

УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі