Суд залишив будівлі монастиря у Почаєві у власності держави

Західний апеляційний господарський суд відхилив апеляційну скаргу Української православної церкви (Московського патріархату) і залишив у власності держави будівлі Свято-Духівського монастиря Почаївської лаври на Тернопільщині. Монастирський комплекс розташований приблизно за пів кілометра від Почаївської лаври.

Про це повідомили у Тернопільській обласній військовій адміністрації.

«Сьогодні в судовому засіданні Західного апеляційного господарського суду Почаївському Свято-Духівському монастирю Тернопільської єпархії УПЦ відмовили в задоволенні апеляційної скарги. Рішення Господарського суду Тернопільської області від 14.08.2024, яким повністю задоволено позовні вимоги Тернопільської ОВА, залишено без змін», — йдеться у повідомленні.

Як раніше повідомляв сайт Zaxid.net, у серпні цього року Господарський суд Тернопільщини повернув комплекс будівель Свято-Духівського чоловічого монастиря-скиту Свято-Успенської Почаївської лаври у власність держави. Рішення про скасування права власності Почаївської міської ради на монастир на користь Тернопільської ОВА ухвалили 14 серпня.

Почаївський Свято-Духівський монастир – це чоловічий монастир-скит, заснований наприкінці XII – на початку XIII ст. У XV столітті тут заснували богословську школу. З 1713 по 1832 рік монастир був греко-католицьким. У 1725 році монахи-василіяни побудували на Скит-горі нову церкву в ім’я Святої Трійці, а також келії для братії. У 1959 році комуністична влада пограбувала і закрила обитель та перетворила її в психодиспансер. Головний храм став складом. Богослужіння в монастирі поновили лише у 1990 році.