Святий Домінік помер на свято Преображення Господнього

Хоча Католицька церква вшановує святого Домініка 8 серпня, насправді він помер 6 серпня, у свято Преображення Господнього.

Як правило, святих згадують у річницю їхньої смерті, оскільки це нагадує про їхнє народження для Неба. Однак іноді ця дата припадає на вже наявне велике свято, тому святкування переноситься на найближчий доступний день.

У випадку святого Домініка він помер 6 серпня, на свято Преображення Господнього.

Ця дата має велике значення, оскільки святий Домінік є одним із найвпливовіших святих у Західній Церкві. Він жив у 1170 – 1221 роках. Був священиком, проповідником та засновником Ордену Проповідників (домініканців).

Крім того, багато хто визнав надзвичайну святість святого Домініка вже за його життя – казали, що він був людиною, «повною світла». Сучасники писали: «Від його чола й очей виходило якесь сяйво, яке спонукало всіх шанувати й любити його».  Домініка можна розпізнати серед святих на зображеннях та іконографії як того, хто має зірку, що сяє біля його голови і часто з чола.

Ця особливість релігійного мистецтва відсилає нас до історії хрещення святого Домініка. Коли святий Домінік був немовлям, його хрещена мати побачила зірку на його чолі під час хрещення.

Святий Домінік був «переображений» Ісусом під час свого життя, і світло його життя сяяло на всіх, з ким він зустрічався. Тому дуже доречно, що святий Домінік помер на Преображення, оскільки в цей день він зміг нарешті відчути повноту Ісусового світла у вічній радості присутності Ісуса.

Про Орден домініканців, його минуле і сучасне у Львові, Україні та світі розповів о.Ігор Гнюс OP, який є настоятелем чернечого дому Пресвятої Євхаристії.

За основу взято текст з Aleteia