Цієї неділі УГКЦ вшановує Матір Божу Неустанної Помочі: два храми Львова носять її ім’я

7 липня Українська греко-католицька церква святкує свято Матері Божої Неустанної Помочі. Цю всесвітньо відому чудотворну ікону Богородиці здавна шанують в Україні, а у Львові два храми носять її ім’я.

Ікона Матері Божої Неустанної Помочі – одна з найвідоміших та найпоширеніших Богородичних ікон. Її оригінал датується XIV століттям, ймовірно, походить з острова Крит. У 1865 році папа Пій IX передав ікону згромадженннню редемптористів для римського храму Сант-Альфонсо, де відтоді вона прикрашає головний вівтар. Редемптористи зробили вирішальний внесок у поширення образу завдяки своїй місіонерській діяльності. 

Свято Матері Божої Неустанної Помочі в Українській греко-католицькій церкві установили в 2017 році. Синод єпископів УГКЦ прийняв таке рішення з нагоди 150-літнього ювілею вшанування Богородиці, прославленої в цій чудотворній іконі.

В Декреті про установлення цього свята згадано, що велику роль у поширенні ікони Матері Божа Неустанної Помочі відіграв митрополит Андрей, коли в 1913 році запросив редемптористів до України. З того часу на честь цієї святині було зведено багато храмів, у 1927 році засновано Братство Матері Божої Неустанної Помочі, видано наукові праці, публікації. Одна із найяскравіших – це книга блаженного священномученика Василія Величковського «Історія чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі». У книзі, написаній на честь століття передачі цієї святині згромадженню Найсвятішого Ізбавителя, ієромонах-редемпторист Василій описав історію і чуда ікони. Саме ця праця стала причиною його другого арешту, її рукопис чудом зберігся в час підпілля, а пізніше був віднайдений та опублікований. 

«Сьогодні, святкуючи 150-літній ювілей вшанування Матері Божої Неустанної Помочі, можемо побачити її ікону в храмах різних конфесій, а також у численних домівках вірян в Україні та поза її межами», – зазначено в Декреті. Зважаючи на поширення культу Матері Божої Неустанної Помочі серед вірних, єпископи УГКЦ установили присвячене їй свято, яке святкують у першу неділю липня.

У Львові є два храми, що носять ім’я Матері Божої Неустанної Помочі:

Храм Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної) (м. Львів, вул. Сніжна, 1)

Більше: Храм Матері Божої Неустанної Помочі (Марії Сніжної) (ВІДЕО)

Матір Божа Сніжна – покровителька Рима і Львова

Каплиця Матері Божої Неустанної Помочі (м. Львів, вул. Вахнянина, 39).

 

А вже 8 липня в Архикатедральному соборі святого Юра розпочнеться щорічне дев’ятиденне моління до Пресвятої Богородиці, прославленої в чудотворній іконі Неустанної Помочі. Про це собор повідомляє на своїй фейсбук-сторінці. Щодня після вечірніх богослужінь на подвір’ї храму перед мозаїчною іконою Матері Божої молитимуться акафіст.