Добра нагода на Піст: з’явився новий тираж особливої книги про Богородицю

Знову в продажі унікальна праця блаженного священномученика УГКЦ Василія (Величковського) «Історія Чудотворної Ікони Матері Божої Неустанної Помочі». Придбати її можна у львівській квартирі-музеї блаженного.

Про у соцмережі «Фейсбук» повідомив хранитель музею Тарас Гуль.

Книгу «Історія Чудотворної Ікони Матері Божої Неустанної Помочі» Василій (Величковський) написав у період свого проживання у Львові, коли в 1955 році повернувся з ув’язнення. Рукопис цієї праці вилучили при обшуку 1968 року і саме вона стала одним з головних пунктів обвинувачення під час другого арешту блаженного. 

Книга, написана в підпільних умовах, є колосальним дослідженням історії всесвітньовідомої святині. Ікону Матері Божої Неустанної Помочі особливо шанує Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, до якого належав священномученик. Крім того, все його життя тісно пов’язане з цією святинею, тож ця робота увінчала сподвижницький шлях блаженного і стала добрим прикладом для вірних.

Найбільшим звинуваченням проти владики Василя (Величковського) після його другого арешту у Львові було написання книги про ікону Матері Божої Неустанної Помочі

Книга не просто розповідає історію Богородичного культу, а й ілюструє її свідченнями чудес за посередництвом молитви перед чудотворною іконою. У 31 розділі автор детально розказує її шлях та роль, яку вона відіграла в історії Церкви і життях вірних.  Як розповідають працівники музею, зі самою цією працею також пов’язана історія чудесного оздоровлення: одна жінка, молячись у своєму наміренні, щоденно протягом місяця читала по розділу книги – по її завершенні прохання було вислухане. Таку практику можна запозичити. Вона стане особливо корисною в часі Великого посту, адже дозволить не просто довідатися багато історичних фактів про відому ікону, а й духовно скріпитися. Крім того, в книзі поміщено молитовний чин Вервиці та інші молитви до Богородиці.

Придбати книгу можна у квартирі-музеї блаженного священномученика Василія (м. Львів, площа Соборна, 11, кв. 3). Її вартість – 100 грн. Відвідавши квартиру святого, львів’яни матимуть нагоду побачити історичну локацію, де книга писалася, і дізнатися про життя її автора. У квартирі збережено автентичну атмосферу дому блаженного, його особисті речі з часів підпільного служіння. Придбати тут можна й інші праці, пов’язані зі священномучеником Василієм, зокрема книгу спогадів про нього, що вийшла друком минулоріч.

 

Головне фото: книга «Історія Чудотворної Ікони Матері Божої Неустанної Помочі» на дощечці, на якій Василій (Величковський) писав свою працю.

Фото: Андрій Толстой

Також читайте: «Тут говорили пошепки»: мандрівка до дому священномученика Василія (Величковського)

Хранитель музею блаж. Василія (Величковського): «Я мовчав про це 10 років, більше не можу»

Як у Львові вдруге ув’язнили блаженного Василія (Величковського)