16 березня 2024 року у Львові відкрили меморіальну таблицю Блаженнішому Любомирові (Гузару). Пам’ятний знак розмістили на фасаді храму, в якому видатний Глава УГКЦ був охрещений.
Спорудження таблиці приурочили року Блаженнішого Любомира, яким минулоріч УГКЦ вшанувала 90-ліття з дня його народження. Благословення таблиці на фасаді храму святих Косми і Дам’яна УГКЦ, що на вулиці Лисенка, 45, звершив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. А долучилися до урочистості єпископи УГКЦ, зокрема Митрополит Львівський Ігор та єпископ-помічник Львівської Архиєпархії Володимир, духовенство, монашество і семінаристи, представники міської та обласної влади, громадськості Львова та численні небайдужі львів’яни.
Блаженніший Святослав зазначив: для Львова дуже важливим є факт, що Патріарх Любомир народився і отримав Таїнства Хрещення і Миропомазання саме в цьому місці. «Ми освятили пам’ятну дошку на честь Слуги Божого Блаженнішого Любомира – нашого батька, нашого учителя, великого українця, великого Патріарха і очільника нашої Церкви, період патріаршества якого історія, мабуть, назве золотим часом відродження нашої Церкви на рідних землях», – наголосив Предстоятель УГКЦ. «Можливо, сьогоднішня подія – це якийсь Божий знак для всіх нас». Глава УГКЦ підкреслив: Блаженніший Любомир завжди відчував великий зв’язок зі Львовом і повернувся сюди після виходу Церкви з підпілля, а сьогодні молиться за улюблене місто й Україну з небес, залишаючись для нас прикладом мудрості та довіри до Бога.
Знаково, що в рамках урочистого відкриття таблиці не молилися панахиди за упокій Патріарха Любомира, адже цьогоріч Українська греко-католицька церква вже ініціювала процес його беатифікації. Натомість погасили пам’ятну марку, якою відзначили ювілей Любомира, а також Глава УГКЦ освятив катехитичний клас імені Патріарха, який відкрили при храмі Косми і Дам’яна. А завершили захід молитвою «Боже великий, єдиний» за всіх українських Захисників.
Факт хрещення почесного громадянина Львова, видатного церковного діяча та Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара) у храмі на теперішній вулиці Лисенка зафіксовано в його спогадах і метричних книгах парафії святих апостолів Петра і Павла. Про це оргкомітет з ушанування пам’яті Патріарха розповів на брифінгу, яким анонсували відкриття пам’ятної таблиці.
Головне фото – Роман Балук