У мусульман розпочався священний місяць Рамадан

11 березня 2024 року мусульмани розпочали Рамадан – священний місяць посту, який триватиме до 9 квітня.

Постанови цьогорічного посту, які видав Український центр з фатв і досліджень, опублікував на своїй фейсбук-сторінці львівський Ісламський культурний центр ім. Мухаммада Асада:

  • Місяць Рамадан розпочнеться після заходу сонця 10 березня, отже першим днем посту буде 11 березня. Останнім днем посту буде 9 квітня 2024 року, свято Ід аль-Фітр (Рамадан-байрам) припадає на 10 квітня.
  • Закат аль-фітр (садакат аль-фітр) цього року становитиме 170 грн з кожного члена сім’ї, але за бажання та можливости можна давати більше, щоб підтримати незаможних одновірців.
  • Розмір фід’я (виплати за кожен пропущений день посту для тих, хто не може постити через невиліковну хворобу або з інших причин) встановлено на рівні 150 грн.
  • Закат (нісаб) цього року сплачуватимуть, починаючи від суми, еквівалентної 210 тис. грн. (або 5300 дол. США).

Окрім того, для зручності львівські мусульмани поширили календар посту:

Також з нагоди початку священного місяця українських мусульман привітав у відеозверненні. президент України Володимир Зеленський.

****************

Рамадан – дев’ятий місяць ісламського календаря. Вважають, що саме цього місяця, зокрема в десять його останніх днів, пророк Мухаммед отримав від архангела Джабраїла свої перші одкровення, які згодом записали в Коран. Рамадан відраховується за місячним календарем, тому може проходити у різні пори року.

Впродовж посту мусульмани утримуються від їжі та пиття під час світлої частини доби, споживаючи їжу тільки після заходу сонця. Їжа перед настанням ранкової молитви називається Сухур, а прийом їжі після заходу сонця називається Іфтар.

Певним категоріям мусульман дозволено переносити піст на інший місяць впродовж року. Серед них – вагітні, жінки, що годують грудьми чи перебувають у менструальному циклі, важкохворі, немічні, мандрівники. Недотримання ж посту без поважної причини – важкий гріх.

Священний Рамадан завершується появою нового молодика на небі. Зі заходом сонця в останній день Рамадану розпочинається свято Рамазан-байрам. Святкують його колективною молитвою в мечеті, після якої відбувається святкова трапеза.

Також читайте: Рамадан на передовій – постити чи ні? Порада муфтія

Шейх Саїд Ісмагілов: «Рамадан триває цілий місяць для того, щоб був час попрацювати над собою»

Імам Мурат Сулейманов: «Рамадан наближує нас до Всевишнього»