У п’ятницю, 29 березня, розпочинається Дев’ятниця до Божого Милосердя

У Страсну п’ятницю, яка за Григоріанським календарем випадає цього року на 29 березня, розпочинається Дев’ятниця (Новенна) до Божого Милосердя. Цим популярним набожеством поділилася зі світом свята Фаустина Ковальська (1905–1938) — монахиня з Польщі, яку Господь обрав апостолом і секретарем Його Милосердя.

Новенна починається за дев’ять днів до Неділі Божого Милосердя, що її як свято для всієї Церкви встановив Папа Іван Павло ІІ у 2000 році. Це свято припадає завжди на першу неділю після Великодня, тож цього року відзначається 7 квітня. Варто зауважити, що львівська латинська катедра як санктуарій Божого Милосердя цього дня наділена особливим відпустом.

«Дев’ятниця до Божого Милосердя, яку наказав мені Ісус записати і відправити перед святом Милосердя, починається у Велику П’ятницю», — записала у своєму «Щоденнику» свята Фаустина Ковальська.

Після цього монахиня навела слова Христа, звернені до неї:

«Бажаю, щоб ти протягом цих дев’яти днів приводила душі до джерела Мого милосердя, щоб вони зачерпнули сили і прохолоди і всілякої ласки, якої потребують у трудах життя, а особливо у годину смерті. Кожного наступного дня ти проводитимеш до Мого Серця іншу групу душ і зануриш їх у тому морі Мого милосердя. А Я ці всі душі приведу в дім Мого Отця. Робитимеш це в цьому житті і майбутньому. І Я не відмовлю жодній душі нічого, яку ти приведеш до джерела Мого милосердя. Кожного дня проситимеш у Мого Отця заради Моїх гірких Страстей ласк для цих душ».

«Я відповіла: Ісусе, не знаю, як цю дев’ятницю відправляти і які душі першими ввести у Твоє Наймилостивіше Серце. І відповів мені Ісус, що кожного дня скаже мені, які душі я повинна ввести у Його Серце» (Щоденник 1209).

Бічна каплиця львівської латинської катедри, в якому розміщений образ Божого Милосердя, який був намальований найімовірніше ще за життя св. Фаустини Ковальської. Фото: Андрій Толстой

Першого дня Господь повелів приводити до Нього в молитві усе людство, а особливо грішників. Другого дня — душі священників і монахів, третього — усі побожні і вірні душі і т. д. Повний текст молитов дев’ятниці на кожний день можна знайти в окремих брошурах, у молитовниках або ж в інтернеті. Молитися цією новенною також можна також впродовж року, але перед Неділею Божого Милосердя вона має особливу вагу перед Богом.

«У цій дев’ятниці уділю людям всіляких ласк», — сказав Спаситель сестрі Фаустині.

У Страсну п’ятницю, 29 березня, коронку до Божого милосердя відмовлятимуть о 15:00 у львівській латинській катедрі Успіння Пресвятої Діви Марії та костелі святого Антонія на вул. Личаківській.

Також читайте: Культ Божого Милосердя у Львові: понад 75 років виправданої надії

Що спільного між Образом Божого Милосердя і Торжеством Православ’я?

Про останній рік з життя сповідника св. Фаустини Ковальської — блаж. о. Міхала Сопочка