Українці візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії переходять на григоріанський календар

Апостольський Екзархат для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії з 1 вересня 2023 року Божого (початок Індикту, тобто Нового літургійного року) переходить на григоріанський календар. Про це повідомляє сайт Апостольського Екзархату.

Про рішення інформує декрет Преосвященного владики Богдана, апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії: «З огляду на духовне добро повіреного нашій пастирській опіці Божого люду, усвідомлюючи потреби вірних вповні жити літургійним, а передусім євхаристійним життям, піклуючись про духовний розвиток Апостольського екзархату, заслухавши думку священнослужителів, богопосвячених осіб і мирян нашого Екзархату, задля поглиблення церковної єдності з Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні, яка проголосила перехід з 1 вересня за новим стилем (початок Індикту) 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят». Беручи до уваги ці обставини та особливості, а відтак і потреби душпастирського служіння в Німеччині та країнах Скандинавії, Апостольський Екзархат проголошує перехід на григоріанський календар без виключень для рухомих і нерухомих свят.

У декреті апостольський екзарх також просить душпастирів бути чуйними та уважними до потреб тих мирян, які, не будучи поінформованими про ці зміни, звертатимуться з проханням про духовні послуги (освячення, благословення тощо), зокрема у великі церковні свята за юліянським календарем.

Декрет набрав чинності з 23 квітня 2023 року після опублікування його на офіційній веб-сторінці Апостольського Екзархату.

Нагадаємо, 6 лютого 2023 року в ефірі «Живого Телебачення» Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав оголосив про рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні про перехід на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. У відповідь на рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні громади Української греко-католицької церкви у світі оголосили про таку ж календарну реформу. На григоріанський календар перейшла і Мукачівська греко-католицька єпархія.

Зміни будуть впроваджені з з 1 вересня 2023 року, тобто з початку нового літургійного року (Індикту).