«Відповідь на духовну спрагу»: на Салезіянській зустрічі обговорили роль духівника

Що таке духовний супровід і особиста духовність? Яка роль духівника у спільноті? Такі питання висвітлила лекція в рамках Молодіжного Салезіянського Руху, зустріч якого відбулася у неділю, 3 березня.

Як зазначає фейсбук-сторінка Салезіян Святого Івана Боско, УГКЦ, у цій зустрічі взяли участь молодіжні спільноти Салезіянських осередків Львова, а також спільноти, що живуть молодіжною духовністю святого Івана Боско та надихаються його харизмою. Лекторами зустрічі стали о. Тарас Бабій, о. Володимир Гриб та Софія Василечко. В рамках зустрічі учасники говорили про особисту духовність, духівництво та стосунки.

Зокрема, о. Володимир Гриб та Софія Василечко провели лекцію на тему духовного супроводу. Молодь роздумувала роль духівника і його підтримку в особистому рості, а також про те, чи достатньо такої підтримки для успішного розвитку. Тезами зустрічі Салезіяни поділилися зі своїми читачами у соцмережі «Фейсбук».

 «Духівник – це як інструктор з водіння: він не їде замість вас, але допомагає не розбитися, показати шлях, чи протрактувати знак. Господь дає нам духовну спрагу, а роль духівника у тому, аби допомагати і відповідати на цю духовну спрагу» — зазначив о. Володимир Гриб.

Відтак, духівник здатен подивитись на наші труднощі духовного життя збоку і дати пораду, допомогти у їхньому полегшенні, нести віру, надію, любов і думку, що Бог поруч. Але духовний супровід не є універсальним порятунком від усіх незгод життя і може замінити надзвичайно важливого особистого досвіду,

Окрім духовного проводу є ще 4 важливі стовпи, на яких повинна базуватися християнська духовність:

  • Читання Слова Божого: це один зі способів бути відкритими та обізнаними щодо Божого плану для нас.
  • Особиста молитва, яка повинна виявлятися не лише у повторюванні завчених слів, а й у нашій щирій розмові з Богом. Бог хоче чути нас, знати, як ми почуваємось і чого ми хочемо.
  • Таїнство Євхаристії, у якому ми відкриваємо Господу можливість діяти у нашому житті.
  • Спільнота, в якій ми можемо досвідчити Божу любов і бути її носіями.

При цьому роль духівника, а особливо у спільноті – це «супровід людей у духовному рості, створенні умов, аби кожен міг приступити до Таїнств, допомагати у провадженні слова Божого та у допомозі кожному бути більш відкритими» — підсумував о. Володимир Гриб.