Єпископи РКЦ в Україні: станьмо на захист життя конкретною дією та ревною молитвою

19 березня 2023 року єпископи Римсько-католицької церкви в Україні виступили зі зверненням та пастирським благословенням на День святості життя, закликаючи до молитви за життя та до духовного усиновлення дитини, життя якої в лоні матері – під загрозою. Звернення публікує сайт Римсько-католицької церкви в Україні.

День святості життя Католицька церква відзначає в день свята Благовіщення. За григоріанським та новоюліанським календарями цей день святкують 25 березня. Тож уже цієї суботи єпископат РКЦ в Україні спонукає молитися в особливому наміренні порятунку життя.

Роздумати над цінністю та гідністю життя кожної людини від її зачаття до природної смерті єпископи закликали в контексті таємниці воплочення Бога та жорстоких подій війни

«Під час війни ми ще краще розуміємо ціну людського життя. Ми здригаємося, коли чуємо, а іноді теж бачимо, як людина може вбивати іншу людину», – зазначають у зверненні. «На жаль, людське життя нищать не лише під час цієї війни. Щороку мільйони дітей гинуть від аборту в лонах своїх матерів. Кожні 11 секунд в Європі вбивають дитину в лоні матері. Аборти стали першою причиною смертності людства».

Величезним болем, підкреслюють єпископи, є те, що за роки незалежності в Україні було зроблено понад 30 мільйонів хірургічних абортів – і надалі діють закони, які схвалюють вбивство невинних. А багато інших гріхів та занедбань проти людського життя й християнських сімейних цінностей продовжують руйнувати цивілізацію життя.

«Ці гріхи, зокрема, евтаназія, іn vitro, сурогатне материнство, гендерна ідеологія, порнографія, розлучення, дошлюбні стосунки, залежності, насилля, просування законів, що нищать життя й сім’ю, мовчання на зло й байдужість, поширюються в нашій країні та світі. Як повчає Святе Письмо, жоден людський гріх не має лише індивідуального виміру, а отже, його наслідки завдають ран Богу, нашим ближнім, Церкві, людському суспільству. Усвідомлюючи це, ми, як люди віри, не можемо залишатися байдужими – ми повинні стати на захист життя й сім’ї конкретними діями та ревною молитвою про навернення нашого народу, своє особисте навернення», – підкреслюють єпископи.

Тож в Урочистість Благовіщення, як це вже є традиційно в Католицькій церкві, єпископат пропонує здійснити духовне усиновлення дитини, якій загрожує смерть у лоні матері. В першу суботу квітня також закликають провести в парафіях покутний молебень за гріхи та занедбання проти людського життя й християнських сімейних цінностей, який завершиться актом віддання Непорочному Серцю Діви Марії.