До Львова приїхала нідерландська делегація з питань капеланства

У Львові делегація перебуватиме 3 дні. За цей час фахівці з військового капеланства побувають в Українському Католицькому Університеті, у Львівській духовній семінарії Святого Духа УГКЦ, Гарнізонному храмі св. апостолів Петра і Павла, у Львівській міській раді. Також відбудеться низка круглих столів за участі студентів і капеланів різного спрямування. На думку декана Філософсько-Богословського факультету УКУ о. Романа Завійського досвід капеланства Нідерландів є дуже цінним для українських капеланів:

“Як в Збройних Силах Нідерландів, так і в українських присутні представники різних релігій та конфесій. І про те як гармонійно співіснують різні капеланські служби, як вони готують своїх капеланів, як вони їх сертифікують. Також йдеться про навики, які мали б мати військові капелани на загальнолюдському рівні і вузькорелігійному. Тут важливий також освітній і професійний рівень. Адже капеланам Нідерландів вдається служити не лише вузькопрофільно, але також широкому загалу. Про цей досвід будемо спілкуватися”

Вчора, 27 травня 2019 року, у Патріаршому Домі відбулася перша організаційна зустріч з делегацією з Нідерландів. На ній зокрема був присутній отець Андрій Зелінський – перший військовий капелан при штабі АТО, священик, заступник керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ, член чернечого згромадження «Товариство Ісуса» . Отець наголосив, що інституція військового капеланства наразі у нашій країні досить молода, але надзвичайно актуальна.

У свою чергу представники делегації цікавилися тим, які конфесії є в Україні та як саме протестанти здійснюють капеланське служіння на східних теренах держави. Іноземні гості готують доповіді,присвячені актуальним проблемам капеланства. Зокрема Потравматичному стресовому розладу.

У складі делегації перебувають представники Протестантського Богословського університету (Нідерланди, Амстердам),  Міністерства оборони Нідерландів, Тілбурської школи католицького богослов’я та інших відповідних структур.

ПРОГРАМА ПЕРЕБУВАННЯ ДЕЛЕГАЦІЇ У ЛЬВОВІ

28 травня 2019 року

9:00 – 12:00 –  Зустріч у Національній академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного.  Участь візьмуть також Генерал Петро Ткачук, о. Степан Сус, о. Андрій Хомишин, о. Роман Завійський

14:00 – 18:00 – візит до Гарнізонного храму св.апостолів Петра і Павла. Опісля зустріч із військовими капеланами у конференц-залі на площі Міцкевича.

29 травня 2019 року

9:00 – Львівська духовна семінарія Святого Духа, зустріч з представниками Центру св. Юрія Переможця

10:00 – 12:00 – Патріарший дім – зустріч-тренінг для 30ти капеланів

15:00 – Львівська міська рада, зустріч

16:00 – 17:30 – круглий стіл з представниками Церков і релігійних організацій (вул. Пекарська)

Наступного дня делегати вирушать до Києва, де і продовжать свою працю.