Чотири львівські храми Архистратига Михаїла святкують празник

8 листопада Українська греко-католицька церква та Православна церква України святкують Собор святого Архистратига Михаїла та інших небесних сил безплотних. Ім’я святого Князя Небесного Війська носить кілька львівських храмів.

Вчення про ангелів було поширене ще в Старозавітній Церкві. У Святому Письмі вони згадуються як посланці, що передають людям важливі вістки від Бога, захищають їх або виконують Божий присуд над нечестивими. В пророчих та апокаліптичних книгах Писання ангели також зображені як ті, хто невпинно поклоняється Богові на Небесах, звершуючи Небесну Літургію. Згідно слів Ісуса Христа та церковної традиції, кожна людина при хрещенні отримує особистого Ангела-Хранителя — друга та опікуна на все життя.

До ангелів варто звертатись і просити підтримки, адже вони з Божої волі є помічниками і захисниками людей. Архистратиг Михаїл після Господа Бога і Пречистої Діви Марії є найбільшим пострахом злих духів.  

Михаїл – архангел, ім’я якого перекладається  «хто як Бог?» або «хто рівний Богові?» – головнокомандувач Божого війська. На чолі вірних Богові Небесних Сил Безплотних Михаїл виступив проти Диявола та ангелів, які повстали проти Творця — бунтарі були поконані та скинуті з Неба.

Михаїла вшановують не лише у християнстві, а також в юдаїзмі та ісламі. У юдейській традиції він є заступником євреїв, а в ісламі зветься Мікаїл і належить до чотирьох вищих ангелів, поміж яких Джибріль (Гавриїл), Азраїл та Ісрафіл (Рафаїл).

В українському народі святий Архистратиг відзначений у геральдиці, вважається покровителем столиці – Києва, заступником військових. Архангел Михаїл також вважається особливим заступником Галичини.

Його ім’я носить чимало храмів, деякі з них – і у Львові:

Храм Святого Архистратига Михаїла Львівської Архиєпархії УГКЦ (вул. Винниченка, 22)

Також читайте: Святий Михайло не лише на білому коні. Склади, хіппі, КДБ і інші цікаві факти з історії храму святого Михаїла у Львові

Храм Святого Архистратига Михаїла УГКЦ при Національній академії сухопутних військ (вул. Героїв Майдану, 32)

Храм Святого Архистратига Михаїла Львівської Архиєпархії УГКЦ (вул. Зелена, 385)

Храм Святого Архистратига Михаїла Львівської єпархії ПЦУ (вул. Каховська, 32)

Ім’я Архистратига Михаїла носить також львівьский римо-католицький костел (вул. Освицька, 4), який святкує храмове свято 29 вересня.

 

Також читайте: Сім святилищ, з’єднаних прямою лінією: меч святого Михаїла

 Що треба знати про свято Собору св. Архистратига Михаїла та інших небесних сил безтілесних?

Що ми знаємо про ангелів? 5 найцікавіших фактів про наших заступників та охоронців