Кількість свячень у Німеччині падає. В дієцезії Бетцінга жодної хіротонії

Минулого року дієцезія, очолювана президентом Єпископської конференції Німеччини Георгом Бетцінгом, вперше у своїй історії не висвятила жодного священника.

Лімбурзьку єпархію на заході Німеччини очолює єпископ Георг Бетцінг. Саме він очолював контроверсійний «Синодальний шлях» Єпископської конференції Німеччини, відомий також своїми суперечливими висловлюваннями на моральні теми.

У вересні минулого року в інтерв’ю Die Zeit Бетцінг висловив жаль з приводу відсутності священничих свячень, сказавши, що його непокоїть те, що «майже ніхто не хоче стати священником, у той час як не існує Католицької Церкви без священників».

Відсутність хіротоній – випадковість?

Тим часом у його єпархії відсоток рукоположень надзвичайно низький, а тогорічна ситуація з браком нових священників яскраво свідчить про те, що тенденція секуляризації та зменшення кількості покликань особливо сильно вдарила по Німеччині. У 2021 році по всій країні було висвячено лише 62 чоловіків, а у 2022 році ця цифра впала до 45. Тенденції у священницьких свяченнях по всій Європі показують, що зараз ми переживаємо найнижчий рівень покликань в історії. До прикладу, кількість священницьких свячень у Франції суттєво не відрізняється від Німеччини.

Католицькі ЗМІ відзначають, що здивування та занепокоєння Бетцінга відсутністю покликань виглядає щонайменше дивним, враховуючи нинішній «революційний» клімат у Церкві в Німеччині. Така атмосфера не може залучити достатньо кандидатів до семінарій.

Коментатори зазначають, що німецький синодальний шлях «заперечує кілька положень віри» і спрямований на нав’язування «структур, що суперечать божественній конституції Церкви». ЗМІ також нагадують про заяву Крістофа Мая, призначеного Бетцінгом ректором єпархіальної семінарії, яка підриває значення священницького рукоположення.

Згідно з інформацією ЗМІ, Мей виступав за повторний церковний шлюб, за легалізацію одностатевих шлюбів, висвячення жінок та гомосексуалістів, що практикують гріх, а також про загальне причастя для всіх. Нагадаємо, Мея звинуватили в сексуальних зловживаннях. Його тіло знайшли 9 червня 2022 року в лісі поблизу Ешенау. Священник здійснив самогубство.

За інформацією LSN, Die Zeit

Основне фото: єпископ Георг Бетцінг/www.imago-images.de

Також читайте: Новий рекорд: 520 тис. німецьких католиків залишили церкву минулого року

У Німеччині не дозволили обійти заборону на торгівлю в неділю

Канцлер Олаф Шольц: Я повністю прочитав Біблію

Дослідження: третина німців вважає релігійне розмаїття «загрозою»