Львів’янки-учасниці проєкту “Я знаю ти можеш” соціального служіння ПЦУ захистили свої бізнес-плани

У Львові 13 жінок-учасниць проєкту “Я знаю ти можеш” захистили свої бізнес-плани. Ця ініціатива діє при організації “Eleos-Ukraine” соціального служіння ПЦУ у співпраці з німецькими партнерами. Проєкт  “Я знаю ти можеш” реалізовується вже кілька років у різних містах України. Відтак, майже 2 сотні жінок здобули навики підприємництва. Першочергово проєкт мав на меті підтримку вимушено переселених осіб, але зараз до груп можуть долучатися й місцеві жительки. Про це розповіла Олена Танасійчук, програмна директорка мережі громадських організацій “Eleos-Ukraine”, керівниця проєкту “Я знаю ти можеш”.

“Проєкт “Я знаю ти можеш” – це про жінок, про їх спроможність  ставати фінансово незалежними, вчитися відкривати бізнес, також ми співпрацюємо із організацією KWB, відтак нам допомагає Федеральне міністерство закордонних справ Німеччини. Цей проєкт соціального служіння Православної Церкви України ми впроваджуємо у багатьох містах. Наразі вже охопили 7 міст. Це 13-та група, яка  зараз випускається і захищатиме свої бізнес-плани. В першу чергу, цей проєкт  спрямований на жінок, які потерпіли від війни, які були вимушено переселені зі Сходу України, з Криму. Але в процесі реалізації, ми зрозуміли, що непотрібно виокремлювати жінок-переселенок від інших, бо це, мабуть, не дуже добрий підхід і ми стали робити змішані групи. 50 на 50. Тобто 50 % внутрішньо переміщених і 50 % місцевих жінок. Таким чином, окрім того, що вони знання отримують, вони налагоджують контакти між собою, стають впевненішими у собою, соціалізованими. І, направду, це така родзинка цього проєкту, що ми даємо не тільки знання, щодо того, які оподаткування, як бізнес прорахувати, щоб це справді було прибутково, яку маркетингову  стратегію обрати і такі практичні речі, ще ми розуміємо, що потрібна духовна і психологічна підтримка, тому у нас повноцінним блоком є тренінги з психології і консультації психологів”.  

    Назагал навчання складається з двох великих тренінгів. Викладають фахівці з Німеччини, а також з України. Найбільше навчальних годин (36) відводиться на опанування бізнесу, окремим акцентом навчання є триденний тренінг з психології. Також залучають успішних жінок-бізнесовців з кожного конкретного міста, де відбувається тренінг.  Всього було набрано 15 жінок у Львові, дійшли до кінця навчання 13.  У Львові це було вперше.

Учасниця проєкту Надія Козак розповіла, що вже має план створення арт-студії:

“Я є волонтером “Eleos-Lviv” і побачила оголошення на сторінці  “Eleos-Ukraine”, що проводиться такий проєкт і це мене дуже сильно зацікавило. Оскільки тема бізнесу і саморозвитку є дуже актуальною у наш час і хочеться спробувати себе. Я мрію створити власну арт-студію, де буду навчати людей. Це будуть не тільки тренінги і майстер-класи, але й арт-терапія, релакс, де люди зможуть отримувати натхнення. Цей проєкт має назву “Козак арт-студія. Найбільше мені цікаво було писати бізнес-план. Нам дали спеціальну таблицю, де показали як ми можемо оцінювати собівартість продукту, показали, які у нас можуть бути витрати, прибуток. Нам розповідали зі сторони юридичної нюанси.  Це сильна бізнес-школа, яка мотивує і дає можливість розібрати у собі – чого ти справді хочеш”, – розповіла учасниця проєкту Надія Козак. 

Переселенка з Донбасу Тетяна Матвієва розповіла про те, що вважає за потрібне започаткувати бізнес у сфері громадського харчування. У її проєкті є креативні нотки.

“Мій проєкт, який планую започаткувати, буде втіленням моєї мрії. Буду організовувати службу громадського харчування. Буду продавати пиріжки, морозиво на веловітринах. Тобто на велосипеді облаштовують спеціальну вітрину з продуктами і таким чином продають перехожим смаколики. Наші продавці будуть в історичному одязі з минулих століть. Мене дуже вмотивували тренінги із психології.  Ця бізнес-школа надихнула мене зробити перший крок у майбутньому підприємництві”.

Ініціатори заходу сподіваються вже невдовзі побачити плоди тренінгу у втілених жінками бізнес-проєктах. 

Фото Наталії Гейман