Іспанка Маргарита де ла Піза — єдина мати дев’ятьох дітей, яка засідає в Європейському парламенті. За її словами, поєднати покликання материнства зі соціальними зобов’язаннями не лише можливо, але й необхідно в наш час, коли домінують ліві лобі.
Коли вона відвідує засідання Європарламенту, то зазвичай бере зі собою дворічну Нонію. Її донька народилася, коли Маргарита вже була депутатом. «Всі колеги знають її», — каже вона. Але цього тижня привезла до Страсбурга свого старшого сина, 18-річного Віктора.
Маргарита де ла Піза, якій зараз 49 років, опинилася в Європарламенті на початку 2020 року, після Brexit, коли потрібно було заповнити порожні місця, залишені британськими євродепутатами. Тоді вона стала частиною невеликої групи декларованих християнських депутатів Європарламенту. За чотири роки на посаді євродепутата Маргарита де ла Піза встановила один рекорд: подала найбільше поправок серед усіх євродепутатів – 6018. Та чи збереже вона цей мандат після червневих виборів?
Коли запитують, про що її робота, вона відповідає:
«Йдеться про гідність людського життя. Насправді це не політичне питання. Воно вже закріплене у Загальній декларації прав людини. Але нам здається, що якщо це зафіксовано, то вже не потрібно нічого з цим робити – а це помилка.
В усьому іншому я борюся за здоровий глузд. Саме тому я перебуваю в іспанській партії VOX. Дехто каже, що ця партія ультраправа, але це не так. Ми виступаємо за життя і боремося за здоровий глузд. За свободу, приватну власність та універсальні принципи. В Європарламенті VOX входить до групи ECR (Європейські консерватори і реформісти)».
Де ла Піза побоюється, що політики «зруйнують все те, що збудовано». Проблемою для неї є, в першу чергу, рух на підтримку абортів, а також нове розуміння гендеру як соціального конструкта, який насаджується. «Деякі з найбільш фундаментальних цінностей неправильно розуміються. Вони безпосередньо пов’язані з людською гідністю».
На запитання, чим вона займалася до того, як прийшла в Європарламент, відповідає:
«У мене була власна аптека. Решту часу я була матір’ю і дбала про свою сім’ю. Материнство дає гарний погляд на багато речей».
Вона також говорить, що ми повинні протистояти сильним соціальним трендам, які знецінюють сім’ю і виступають проти материнства:
«Сьогодні в суспільстві домінує тренд, спрямований проти народжуваності, ніби це щось, що ми повинні знищити, аби досягти рівності з чоловіками. Це образа. Рівність вже існує. Я вважаю, що немає потреби в контролі народжуваності. Я хочу поважати повноцінність жінки. Це також включає її фертильність і материнство. Мати відіграє унікальну роль у родині. Відсутність матерів спричиняє багато проблем у нашому суспільстві. Роль батька також важлива. Наприклад, у вихованні дітей».
Як це можливо, щоб мати сім’ї знаходила час і сили для роботи в Європарламенті? Для Маргарити ці два життєві завдання не є несумісними, хоча поєднувати їх, безумовно, нелегко:
«Я не могла цього зробити, коли у мене була перша і друга дитина. Але зараз діти підтримують одне одного, і я маю відповідне оточення. Мої мама і тато живуть з нами, тож вони допомагають. А старші діти допомагають мені з меншими». Вона з усмішкою показує на Віктора. «Він наглядає за іншими в навчанні».
Для неї очевидно, що матері багатодітних сімей мають бути в парламенті. «Інакше питання прав жінок будуть піднімати лише депутати, які мають зовсім інші життєві орієнтири. Такі не здатні зрозуміти, що означає мати сім’ю. Відчувати безкорисливу любов. Тож її красу треба поширювати».
Іспанський депутат вважає, що багато соціальних проблем — таких як самогубства і насильство — пов’язані зі сімейним життям. «Держава може організувати опіку, але це не те ж саме, що турбота і відчуття. Для цього потрібна сім’я».
Маргарита чітко говорить про свою віру:
«Я католичка. З цієї точки зору, людина має безмежну цінність. Ця гідність незгладима. Тому я борюся за життя. Як я вже сказала, це не політичне питання. Це пов’язано з цінностями. Я вважаю, що людина стоїть на вищому рівні, ніж тварина чи якась річ».
Де ла Піза вказує на небезпеку, яку несе гендерна ідеологія:
«Вона не має розуміння людської гідності. Вона ставить під сумнів життя усіх нас. Те саме стосується і сурогатного материнства. Дитина стає наче річ. Проституція перетворює жінку на засіб для задоволення. Це не приносить краси. Тільки істина приносить красу».
Підсумовуючи свою діяльність в Європарламенті, вона стверджує, що найважливішою була робота в комісії з питань прав жінок.
«До цього я по-іншому дивилася на те, що важливо для жінок. Якби мене там не було, я не знаю, що було б зараз. Наприклад, я залишалася там для того, щоб донести послання “За життя”. Навіть колеги оцінили мою присутність».
Які шанси на переобрання у католицького депутата Європарламенту, відданого ідеї захисту життя? Наразі вона є п’ятим номером у списку кандидатів, а її партія має чотирьох депутатів Європарламенту. Однак опитування показують, що VOX, швидше за все, отримає ще два або три місця. Тому важливо провести хорошу кампанію, щоб заохотити людей голосувати за захист життя, сім’ї та здорового глузду.
Якщо їй не вдасться знову стати депутатом Європарламенту, вона переконана, що Бог використає її здібності в інший спосіб:
«Є багато інших речей. Я тут, щоб служити, але можу робити це також і в іншому місці. Це не мені вирішувати. Це не перший раз, коли моє життя змінюється. Я знайду інші способи втілити своє покликання. Буде добре, якщо матиму більше часу. Але я довіряю Богові. Він готує мою програму краще, ніж я сама. Він – той, хто все це організує».
Джерело: Opoka
Читайте також: О. Яцек Салій OP: Зачаті діти — наші ближні
Стать демонів. Чого прагнуть ті, хто пропонує молоді «терапію» зі зміни статі?
Мудрість поколінь швидко зникає, нові звичаї швидко потрапляють у кров