«Надія не засоромить»: у видавництві «Свічадо» вийшла друком книга свідчень про боротьбу з раком

Видавництво «Свічадо» опублікувало книгу свідчень людей, в чиє життя увійшов діагноз «рак». Історії про боротьбу з недугою у книзі «Надія не засоромить» зібрав випускник Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ Павло Бойко. 

«Цінність цих свідчень у тому, що вони показують шлях боротьби і подолання важкої недуги, дарують промінець віри тим, хто тільки починає свою боротьбу. Також видання стане у пригоді волонтерам, медикам, медичним капеланам», – зазначають видавці. Книгу можна придбати у книгарні видавництва або в інтернет-магазині. 

Автор книги – брат Павло Бойко, семінарист Східної Колегії, студент Католицького університету Айхштетт – Інгольштадт, Німеччина. До Вашої уваги – стаття брата Павла, у якій він ділиться з читачами «Духовної величі Львова» ідеєю видання та працею над ним. 

Брат Павло Бойко, автор книги «Надія не засоромить»

Наше життя наповнене непередбачуваністю і готове кинути нам виклик, на який ми не завжди готові відповісти. Розуміння того, що все може змінитися в одну мить, завдає нам поштовху бути готовими до найрізноманітніших випробувань. Такий діагноз як «рак» вже давно став символом цієї непередбачуваності та великого життєвого випробування.

Книга «Надія не засоромить» народилася з бажання зібрати та поділитися реальними історіями тих, хто вже стикнувся з цим важким випробовуванням. Вона – це світло в темряві, яке освітлює шлях і надає нам надію та натхнення. Ця книга – це спроба пролити світло на те, як діагноз «рак» може перетворити найзвичайніше життя в надзвичайну боротьбу і відкривати перед нами нові можливості, які ми раніше не могли уявити.

У Львівській духовній семінарії Святого Духа, де я навчався, нам надавалася чудова можливість займатися харитативною діяльністю. Ми не обмежувалися лише стінами семінарії – семінаристи відвідували різні соціальні установи і місця, де потрібна була допомога. Спілкування з військовими, відвідування медичних закладів, шкіл, інтернатів та студентських гуртожитків – це були не просто дії, це було наше покликання, наше бажання допомогти і підтримати.

Під час реколекцій, які провів колишній ігумен Свято-Успенської Унівської Лаври ієромонах Ілля (Мамчак), я задумувався над метою свого служіння у військових та в медичних закладах, а особливо в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Я роздумував, як я як семінарист можу допомогти тим, хто потребує духовної підтримки на шляху боротьби з важкою недугою – «раком». Ці думки не покидали мене навіть після реколекцій. Коли я зустрічався з дітьми та їхніми батьками у Чорнобильській лікарні, вони ділилися своїми історіями, своїм досвідом лікування та тим, що допомагає їм не втрачати віру і силу. Ці розмови стали іскрою, яка спалахнула ідеєю створити цю книгу.

«Надія не засоромить» – це збірка свідчень, в яких віддзеркалюються віра, надія і безкорисна любов. Читаючи ці історії, ми розуміємо, що ніхто не є самотнім на цьому шляху боротьби з онкологією. Підтримка у цей час – надзвичайно важлива. Ці історії намагаються відповісти на питання, які часто ставлять собі пацієнти та їхні родичі: «Чому це сталося з моєю дитиною?», «Що мені робити?», «Як сприймуть інші цю ситуацію?».

Сучасна медицина надає можливість лікувати дитячий рак, і це дозволяє нам мріяти про подолання цієї хвороби. Але на цьому шляху пацієнти, їхні батьки і медичні капелани потребують великої підтримки. Духовна підтримка відіграє ключову роль в цьому контексті, допомагаючи людям зберегти віру та надію.

Історії пацієнтів, батьків і медичних капеланів свідчать про те, що разом з вірою в Бога ми можемо подолати навіть найбільші випробування. Ця книга – не лише джерело надії, а й заклик до спільної підтримки і молитви за тих, хто бореться з онкологією. Нехай вона надихне нас продовжувати допомагати тим, хто потребує нашої підтримки в цій нелегкій боротьбі за життя та надію.

І, нарешті, я хочу щиро подякувати всім, хто допоміг зробити цю книгу реальністю. Велика подяка людям, які поділилися своїми історіями. Також висловлюю вдячність ректорату Львівської духовної семінарії за їхню підтримку та сприяння цій ініціативі, отцю Віталію Караману за його безцінну допомогу у створенні цієї книги, а також пану Богдану Трояновському за видавничу підтримку та всім тим, завдяки кому ця книга тепер доступна у крамниці «Свічадо» та онлайн на їхньому сайті.

Брат Павло Бойко, семінарист Східної Колегії, студент Католицького університету Айхштетт – Інгольштадт, Німеччина.

 

Також читайте: Покликання сучасної Церкви. Огляд книги «Слухати Слово. Роздуми про Церкву» Архиєпископа Ігоря Ісіченка

У Львові вийшла друком унікальна біографія митрополита Андрея (Шептицького)