З 28 по 31 березня в Крехівському монастирі святого Миколая ЧСВВ відбулася зустріч для розпізнання покликань «Прийди і подивися». Протягом трьох днів юнаки мали можливість спробувати себе в ролі новиків чернечого чину.
Про те, як відбувався захід, із «Духовною величчю Львова» поділився магістр новіціяту о. Роман Мельник, ЧСВВ.
За його словами, зареєструвалося на ці дні 32 особи, та з певних обставин участь у них взяли 29 юнаків з п’яти областей. «Без сумніву, більшість з Львівської, Івано-Франківської та Тернопільська області, але також був хлопець з Мирнограда на Донеччині, він навчається у Бучацькому ліцеї, та з Хотина на Буковині». Загалом з Бучацького колегіуму св. Йосафата на чолі з о. Теодором Дутчаком, ЧСВВ приїхало 11 учасників.
Тепер живуть разом з монахами
О. Роман Мельник, ЧСВВ розповів, що формат зустріч оновили. Раніше учасники мешкали не в самому монастирі, а поруч, та лише молилися з монахами. Та минулого року дещо змінилося. «Ми зробили так, щоб вони відчули себе кандидатами, повністю виконуючи увесь новіціятський графік. Тому хлопці жили разом зі спільнотою в самому монастирі, виконували все, що робить новіціят», — зазначив отець-маґістр.
Такий формат, хоч і незвичний для мирського життя, хлопцям сподобався. «Найперше молодь дякувала за те, що вона була настільки задіяна, що навіть не було часу на телефон. І вони це підкреслили, що нарешті зрозуміли: можна жити і в такий спосіб», — зазначив о. Роман Мельник, ЧСВВ. «Наш розпорядок складений за таким принципом: вісім годин праці, вісім — відпочинку і стільки ж на молитву. Хлопці досить добре справлялися, хоча може комусь було трохи складно вставати о шостій ранку та лягати вчасно».
Деякі хлопці приїхали на зустріч для розпізнання покликання вже не вперше, таких було 12. За словами отця-маґістра, вони відзначили, що їжа в монастирі стала смачнішою.
Не літній табір, а роздоріжжя вибору
Захід відбувається в березні не випадково. «Ці зустрічі колись завжди проводили літом, і тому, можливо, сприймалися як літній табір чи канікули. А березень – це вже інакше. Через це маємо відчутні плоди: з восьми кандидатів п’ятеро – це ті, які були на подібній зустрічі у минулі рази», – розповів о. Роман Мельник, ЧСВВ.
На такі зустрічі запрошують здебільшого юнаків від 16 років: «Це якраз є 10-11 клас – тоді, коли людина стоїть на роздоріжжі вибору», – підкреслив маґістр новіціяту. «Не всі вони стануть кандидатами до Василіянського Чину, але хтось колись у майбутньому, я думаю, буде згадувати ці зустрічі з приємністю».
Учасники зустрічі не лише молилися, але й працювали, на рівні з кандидатами та новиками — прибирали територію, чистили картоплю на кухні тощо.
На фейсбук-сторінці Крехівського монастиря відзначають, що «сумніви будуть завжди, особливо у розпізнанні свого покликання». «Тому, подібно як і апостол, отці-василіяни пропонують кожному, хто роздумує над Божим планом щодо нього, “прийти і подивитися” – скуштувати монашого життя протягом трьох днів у Крехівській обителі».
Також повідомляється, що учасники зустрічі мали нагоду спільної молитви та богослужень, адорації Найсвятіших Тайн з музичним супроводом, розважання над Святим Письмом за методикою Lectio Divina. Юнаки не лише познайомилися між собою та з устроєм монастиря, а й дізналися свідчення монашого покликання крехівських кандидатів і новиків, і навіть зустрілися з о. Софроном Попадюком, ЧСВВ – унікальним 83-літнім очевидцем УГКЦ у підпіллі.
Організатори заходу вдячні о. ігумену Володимиру Маланюку, ЧСВВ та о. маґістру Роману Мельнику, ЧСВВ, а також всій спільноті Крехівського монастиря оо. Василіян за підтримку та співпрацю у цьому проєкті. А «двигуном» організації зустрічі стали брати-кандидати та новики, які доклали чималих зусиль для гідно і плідно проведеного часу.
Фото: Крехівський монастир святого Миколая
Підготував Андрій Толстой
Також читайте: Ігумен Крехівського монастиря: «Мій тато сказав: то тут нормальні хлопці, можеш залишатися»
О. Йосиф Кралька ЧСВВ: «Хочеться відчувати, що наші здобутки є здобутками всієї Церкви»
О. Климентій (Стасів) ЧСВВ: «Часу на нарікання і розчарування у нас немає»