У Львові офіційно відкрити Центр Митрополита Андрея Шептицького

khn0399-861e5a273675964188dbbf7eb955f2bcСьогодні, 10 вересня 2017 року, у Львові урочисто відкрили Центр Митрополита Андрея Шептицького. Розпочались урочисті заходи з благословення стіни вшанування найбільших жертводавців Кампанії розвитку УКУ (2010-2016) та Архиєрейської Божественної Літургії в храмі Святої Софії – Премудрості Божої, яку очолив Владика Борис (Ґудзяк). Опісля відбулось освячення цеглинок з іменами жертводавців у храмі Св. Софії-Премудрості Божої та чин освячення і відкриття Центру Митрополита Андрея Шептицького за участю головного фундатора Джеймса Темертея.

khn0478-760840adaf43b0fd72f9bc37d6f83a1f«Сьогодні ми всі є разом, бо Бог вислухав молитву, бо йому сподобалося будувати цей дім.  Як вчора Блаженніший Святослав говорив: «Не один єпископ, не одне покоління молило Господа, щоб відродження прийшло в Україну, а найкращим відродженням є освіта і виховання». Саме Йосиф Сліпий просив Господа Бога про Католицький Університет. Ми сьогодні завершуємо нашим урочистим актом, нашою молитвою і присутністю шестилітню кампанію, дякуємо Богові і вам за допомогу, молитву і співпрацю. Сьогодні я дуже хочу, щоб ми подякували в особливий спосіб моєму попередникові на посаді ректора – владиці Борису Гудзяку, натхненникові нашого Університету, нашим жертводавцям, нашим друзям. Він виношував у своєму серці ті слова Блаженнішого Патріарха Йосифа, які лунали не раз у Римі, коли він був студентом, що треба нам в Україні відбудувати Український католицький університет. Він не тільки виношував цю ідею, але навколо себе з’єднував талановитих людей, людей доброї волі і ми всі разом бачимо великі плоди Духа Святого і цієї праці нашого владики. Ми є свідками народження університету, а сьогодні – завершення будови Центру Митрополита Андрея Шептицького. Хочу подякувати архітекторові Бенішу, який з першого дня своїми рисунками дав такий зразок, який нам всім сподобався, Юліану Чаплінському та його команді, які цей проект і задум втілювали тут в життя. Найбільше подяки від нас усіх належить нашим будівничим, які будували завзято і дуже якісно. Хочу, щоб всі сьогодні відчували, що ми на прекрасному весіллі, де кожен кожному має за що подякувати і кожен кожному має перед Богом висловити велику вдячність за те, що ми можемо бути свідками такого прекрасного бенкету», – зазначив отець Богдан Прах, ректор Українського католицького університету.

khn0542-ca4e3f9a620e5d1e00e91f511f2e1f4f«Це дуже важливий день і дуже велика честь бути тут – на відкритті Центру Митрополита Андрея Шептицького. Співпраця архітекторів, і наша з вами співпраця дала цей результат», – сказав Джеймс Темертей, голова доброчинної Фундації Temerty (Канада), громадянин Канади українського походження.

khn0621-b61cbb2c7f50d2f997622f5195424a55«Дуже багато людей долучилось до цього проекту. Тому сьогодні я буду говорити від імені усіх членів нашого офісу та тих людей, які власними руками зводили цю будівлю. Я добре пам’ятаю той момент, коли нас запитали, чи зацікавила би нас пропозиція спорудити тут будівлю бібліотеки для УКУ. Також дуже добре пам’ятаю перший свій візит сюди. Я багато дізнався про історію Львова. Думаю, цей досвід для мене став певним навчанням, яке мене задумало над тим, як бути скромним. Робота задля університету, задля викладачів, задля високодуховних викладачів – для будь-якого архітектора це робота, яка справді приносить винагороду. Можна багато говорити про архітектуру, про філософію архітектури. Але хороший університет базується на ідеї, на концепції викладання, а архітектура може допомогти у цій справі. Тому архітекторам треба відчути, у чому саме полягає ця ідея, ця концепція викладання, це філософське бачення і філософія університету. Архітектурні споруди – це ті визначальні артефакти, які залишає по собі людство. Архітектура визначає наш вимір, простір і час, вона оточує нас завжди. Тому архітектура є певним відображенням наших культурних здібностей та можливостей. Якщо нам вдасться досягти хоча б найменшого успіху у відображенні цієї ідеї, у витворенні цієї ідеї, у відтворенні культурних здібностей простору цього міста, людей і спільноти цього міста – я вже буду дуже вдячним. Хочу подякувати усім, хто допоміг нам втілити цю будівлю в реальність», – зазначив Стефан Беніш, архітектор з Німеччини.

khn0673-cb497e6a6c0d95e5b6b7f17388f51846«Сьогодні ми чули багато мрій, ми говорили про те, як народжувалися мрії, команди і спільноти людей збудувати цей Центр, але важливо не тільки мати мрії і реалізовувати їх, але почути й мрії інших. Одним із завдань Центру Шептицького буде полягати в тому, щоб почути ваші мрії і реалізувати їх в просторі нашої будівлі. Однією з цих мрії стала виставка, присвячену Митрополитові Андрею Шептицькому, яку ми відкриваємо сьогодні у такому товаристві», – зазначив директор Центру Митрополита Андрея Шептицького Олег Яськів.

Після урочистого відкриття Центру, відкрили виставку, присвячену Митрополитові Андрею Шептицькому.

Також о 19.00 год розпочався святковий концерт у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької. У сценічному дійстві братимуть участь такі відомі гурти, як: «Піккардійська терція», «Кому вниз», Сестри Тельнюк, Львівська державна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» та інші. Автор текстів – Мар’яна Савка. Під час Академії перед глядачем постане уся історія Київської Церкви: від Хрещення Київської Русі до теперішніх днів, а кожен присутній зможе відчути себе причетним до тисячолітньої історії Церкви.

Усі заходи відбуваються в рамках відзначення 25 років УКУ в Україні. Відтак, до 14 вересня в УКУ відбуватимуться заходи, які зможуть відвідати жителі та гості міста. У програмі Святкового тижня – концерт в Оперному театрі, паломницький тур духовними центрами Галичини, серія лекцій та дискусій, конференція TEDxUCU, зустріч усіх випускників Львівської богословської академії УКУ та Львівської бізнес-школи УКУ.

11 та 12 вересня організатори пропонують гостям відчути себе студентом університету – побути в аудиторіях з викладачами.

13 вересня святкові заходи в УКУ збігаються із початком навчального року, який в УКУ відкривається в день нового церковного року – Індикту. Одним із важливих елементів святкування є церемонія вручення стипендій для студентів на різних факультетах.

Цими днями також святкуємо символічне 25-ліття УКУ в Україні. Адже саме у вересні 1992 року з благословення Блаженнішого Мирослава Івана Любачівського відбулося перше засідання групи, що займалася відновленням Богословської Академії у Львові та перенесенням УКУ з Риму до України. І це символічний початок УКУ, який тільки через 10 років інавгурували як університет.

Довідка

Центр Митрополита Андрея Шептицького будували два роки під наглядом відомих архітекторів. У Львові – це перший схожий проект, в якому буде сучасна бібліотека, навчальний корпус та місце для дозвілля студентів.

Перший поверх стане своєрідним креативним простором. Тут працюватимуть виставки, кафе, магазин та дитяча зона, а на стелажах виставлятимуть нові книжкові надходження та періодику.

Левову частку площі займатиме бібліотека. Сюди перевезуть книжкову колекцію університету, яка налічує близько 120 тисяч книг. Серед них і рідкісні книги та стародруки.

У кількох приміщеннях облаштують навчальні аудиторії.

Зараз в УКУ навчається близько півтори тисячі студентів. У цій п’ятиповерховій будівлі до їхніх послуг буде кілька конференц-залів, коворкінги та клуби. Центр працюватиме не лише для викладачів та студентів університету. Бібліотекою зможе користуватись кожен, хто оформить абонемент.

Автор матеріалу: Романа Куць

Відео: Андрій Андрух

Фото: Олег Кохан, Дем’ян Лінник

Джерело: сайт ЛМР